19.06.2018 15:13

Steven Wilson wprowadzi na polskim koncertcie nietypowy zakaz

Ostatnio dużą debatę wśród fanów wzbudziła niechęć wielu artystów wobec telefonów komórkowych, które są wszędobylskie na koncertach. Steven Wilson postanowił pójść o krok dalej w swoich koncertowych wymaganiach.

Steven Wilson wprowadzi na polskim koncertcie nietypowy zakaz
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Jack White nie od dziś jest „anty” wobec smartfonów, podobnie z resztą jak Keenan z A Perfect Circle, który nawet raz wywalił nawet 60 fanów z koncertu za to, że ci używali swoich telefonów. Nie inaczej jest również w przypadku Stevena Wilsona, który postanowił jednak pójść o krok dalej.

Podczas występu Wilsona w Polsce będzie panował całkowity zakaz filmowania, fotografowania, a także rejestrowania dźwięku. Dotyczy to oczywiście nie tylko aparatów, czy kamer, ale również telefonów komórkowych i smartfonów. Organizatorzy poprosili polskich fanów o uszanowanie decyzji artysty, a także zapowiedzieli, że uczestnicy, którzy nie dostosują się do zasad panujących na koncercie Wilsona będą zmuszeni opuścić Halę Stulecia.

Steven Wilson w Polsce 2018

Koncerty artysty to od zawsze słyną z mocnego klimatu, wyjątkowo dopracowanej oprawy i starannie dobranych muzyków towarzyszących, dlatego niedziwne, że Wilson postanowił poprosić o zakaz używania urządzeń elektronicznych, ponieważ mogłyby one „zabić” klimat koncertu. Cząstkę jego dokonań będzie można usłyszeć podczas jego występu, który odbędzie się 12 lipca 2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Muzyk nadal promuje swój ostatni album „To The Bone”. Na płycie znalazło się 11 nowych utworów, w których muzyk miesza style i brzmienia - futurystycznego rocka, progrockowe hymny, indie disco, kosmiczne przestrzenie i intrygujące brzmienie gitar. 

Steven Wilson w Polsce - bilety

  • Platinum - 325 zł
  • Golden - 265 zł
  • VIP - 225 zł
  • Trybuna A1 - 195 zł
  • Trybuna A2 - 245 zł
  • Trybuna B1 - 155 zł

Bilety trafiły do sprzedaży 26 lutego 2018 o godzinie 10:00. Nabywać je będzie można poprzez stronę www.bilety.imprezyprestige.com, a pozostałe wejściówki sprzedawane będą także za pomocą platformy eBilet oraz w sieci salonów Empik w całym kraju.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Steven Wilson