12.03.2019 17:48

Steven Wilson zjechał Gretę Van Fleet: To wstrętne podszywanie się pod Led Zeppelin

Brytyjski muzyk Steven Wilson w jednym z ostatnich wywiadów ostro skrytykował młodych muzyków z Grety Van Fleet, ale przyznał, że rozumie źródła ich sukcesu.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Greta Van Fleet, jak każdy zespół, który szybko osiągnął tak dużą popularność musi mierzyć się ze skrajnymi opiniami o ich twórczości. Chociaż wiele znaczących gwiazd muzyki rockowej takich jak Slash czy sam Robert Plant uważa, że grupa jest świetna i daje nadzieję wymierającemu gatunkowi. Jednak są i tacy, którzy twierdzą, że twórczość muzyków jest wtórna i zupełnie niepotrzebna. Zalicza się do nich między innymi Steven Wilson.

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet
Przeczytaj także Właściciel wytwórni opowiada, jak odkrył Gretę Van Fleet. "Brzmieli jak z innej planety"

Steven Wilson zjechał grupę Greta Van Fleet

Wokalista zapytany o muzykę Grety Van Fleet w wywiadzie dla My Rock Podcast nie krył swojej niechęci do młodych artystów. Był bardzo ostry w swojej krytyce i nie przebierał w słowach:

"

Pytasz o ten straszny zespół Greta Van Fleet? Myślę, że są absolutnie beznadziejni. Po prostu okropni, to żart nie kapela.

Są przykładem grupy, której się udało, bo są ślicznymi i młodymi chłopcami, którzy wyglądają jak boysband. Grają naprawdę kiepsko. Jeśli to przypomina Led Zeppelin to tylko trzecioligowy.

Są ładni i mają wsparcie mediów, komercyjna maszyna ruszyła i byli w stanie dotrzeć do ogromnej publiczności z dnia na dzień grając trzecioligową muzykę. "

Wilson wróży również, że Greta Van Fleet nie utrzyma swojej pozycji zbyt długo, a ich sukcesy wkrótce się skończą, a świat nie będzie o nich pamiętał.

"

Nie wierzę, że ktokolwiek będzie pamiętał za 10 lat kim oni byli. Może udowodnią, że się mylę i zmienią się w lepszy zespół, rozwiną się muzycznie, zrobią dobrą płytę. Jednak w tym momencie to co robią, nie jest dobre. "

Zobacz też: >>Zagraniczny portal internetowy pomylił Led Zeppelin z Gretą Van Fleet?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Greta Van Fleet Steven Wilson