06.08.2019 14:20

Stevie Ray Vaughan był zły na Davida Bowiego za teledysk do "Let's Dance"

Stevie Ray Vaughan był wściekły na Davida Bowie za wideo do "Let's Dance".

Stevie Ray Vaughan David Bowie
fot. kadr z wideo Youtube: David Bowie & Stevie Ray Vaughan - Let's dance

"Let's Dance" to album nagrany w 1982 roku i wydany rok później. Za produkcje odpowiedzialny był David Bowie i Nile Rodgers. Na płycie gościnnie wystąpił Stevie Ray Vaughan, który grał na gitarze prowadzącej, a także Nile Rodgers. Dla Steviego była to szansa na rozwój kariery. Jednak kiedy wyszedł teledysk do piosenki "Let's Dance", muzyk nie był do końca zadowolony...

Stevie Ray Vaughan zły na Davida Bowiego za wideo "Let's Dance"

We fragmencie nadchodzącej biografii gitarzysty, Alan Paul i Andy Aledort wspominają okres współpracy obu muzyków. Chris "Whipper" Layton, perkusista Double Trouble opowiedział co nieco o tamtych czasach:

"

Stevie miał stać się znany na całym świecie jako facet, który grał solo w tym numerze [Let's Dance przyp.red.], a wideo naprawdę go niepokoiło. Bowie miał na sobie białe lniane rękawiczki i wtedy Stevie powiedział: "Ten skur*ysyn nie powinien udawać, że gra coś, czego nawet nie zagrał!". Nie mógł zrozumieć, dlaczego Bowie to zrobił... "

David Bowie
David Bowie
Przeczytaj także Powstanie serial oparty na filmie z Davidem Bowiem "The Man Who Fell to Earth"

Współpraca muzyków rozpoczęła się po tym, jak Bowie zobaczył Vaughana występującego w Montreux. Wtedy David poprosił go, żeby zagrał na jego nowej płycie. Jak podaje Ultimate Classic Rock, wszystko przebiegało gładko do momentu, w którym Stevie Ray próbował dołączyć do zespołu Bowiego na nadchodzącej trasie. Okazuje się, że David nie chciał nawet, żeby gitarzysta publicznie wspominał o tym, że wydaje solowy album. W końcu jeden z członków ekipy wokalisty powiedział gitarzyście, że musi pogodzić się z tym, że to Bowie jest gwiazdą. 

Zobacz także: Powstaje film biograficzny o Davidzie Bowiem

Tagi: Rock News David Bowie