01.07.2016 13:43

Stevie Young: Nie staram się naśladować Malcolma

Siłą rzeczy gitarzysta jest porównywany do muzyka, którego zastąpił w AC/DC. Jak jednak przyznaje nie chce się do niego upodabniać.

Stevie Young: Nie staram się naśladować Malcolma
foto: kadr z wideo

Bratanek Youngów, Stevie, dołączył do AC/DC na stałe podczas nagrywania „Rock or Bust” w 2014 roku zastępując Malcolma, który musiał opuścić zespół z powodu problemów zdrowotnych.

Stevie jeszcze w 1988 roku zagrał z zespołem podczas trasy promującej krążek „Blow Up Your Video”, bowiem Malcolm walczył z uzależnieniem alkoholowym. Ponoć niektórzy wówczas nie zauważyli tej zmiany.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, nic więc dziwnego, że Stevie postanowił zostać artystą:

"

Pochodzę z umuzycznionej rodziny. Tata i wszyscy moi bracia grali na instrumentach, głównie na gitarach. Tak więc wszędzie leżały instrumenty, podnosisz jeden i na nim grasz. Zawsze był ktoś obok, kto mógł ci pokazać, jak to należy zrobić. "

7 maja 2016 roku ruszyła europejka trasa koncertowa AC/DC z Axlem Rosem w roli wokalisty. Stevie przyznał, że musi być w formie i wzoruje się na Malcolmie, który stanowi dla niego wzór:

"

Cały czas ćwiczę. Każdego dnia słucham i staram się znaleźć dźwięki, które mi umknęły, albo coś co zrobił Malcolm, co pomogłoby w brzmieniu. Nie mam zamiaru go naśladować czy kopiować, ale staram się podtrzymywać ducha kapeli. "

Muzyk rzeczywiście daje z siebie wszystko, aż jego kostki do gry tego nie wytrzymują, o czym powiedział techniczny Greg Howard:

"

Stevie gra mocniej niż ktokolwiek inny. Tak wygląda jego kostka, ale on gra na tyle twardo, że zmniejsza się ona do połowy rozmiaru! Stevie zużywa 30-35 sztuk. Pracowałem z innymi artystami i w zasadzie dawałem im kostkę na początku koncertu i zwracali mi oni ją pod koniec. Stevie jest zwierzęciem! "

Zobaczcie, czego jeszcze możecie się dowiedzieć o gitarzyście:

W jednym ze wcześniejszych wywiadów Angus Young zdradził, że Stevie sprawdził się we wcześniejszych sytuacjach, więc nikt raczej się nie zdziwił, że kapela wybrała właśnie jego na zastępstwo:

"

Malcolm powiedział, żebyśmy dalej grali. Występował on tak długo jak mógł, aż do momentu, gdy był w stanie już tego kontynuować ze względu na zdrowie. Tak więc powiedział, że teraz kapela spoczywa w naszych rękach. Logicznym wyborem, by wypełnić miejsce Malcolma, był mój bratanek Stevie. "

AC/DC wróci na scenę już 27 sierpnia 2016 roku i zagra szereg koncertów do 20 września 2016. Plotki głoszą, że Guns N' Roses wybierze się w trasę z AC/DC. Tak przynajmniej twierdzi była menedżerka zespołu Vicky Hamilton.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Malcolm Young AcDc