18.08.2017 15:27

Sting, Blur, Judas Priest i inne gwiazdy brytyjskiego rocka za darmo w ARTE Po Polsku

Tego lata stacja ARTE celebruje brytyjską kulturę. Dzięki temu możemy obejrzeć w internecie filmy dokumentalne i koncerty z gwiazdami wyspiarskiego rocka w jakości HD i zupełnie bezpłatnie.

Sting, Blur, Judas Priest i inne gwiazdy brytyjskiego rocka za darmo w ARTE Po Polsku
foto: LFI/Photoshot/REPORTER, PA Images/EAST NEWS, LFI/Photoshot/REPORTER

Pod hasłem „Summer Of Fish ’n’ Chips” telewizja ARTE przypomina najważniejsze postaci kultury Wielkiej Brytanii, które wywarły niezaprzeczalny wpływ na muzykę, film, modę i styl życia na całym świecie. W polskojęzycznym serwisie internetowym stacji znajdziemy filmy poświęcone najsłynniejszym ikonom popkultury Wysp, od Robin Hooda, przez Hammer Horror po gwiazdy muzyki.

W ofercie ARTE Po Polsku wiele dobrego znajdą dla siebie fani rocka. Na stronie arte.tv można obejrzeć koncerty takich artystów, jak Deep Purple, Judas Priest, Blur, Eric Clapton, Archive, The xx, Noel Gallagher, Belle & Sebastian, Teenage Fanclub, Public Image Ltd. i Editors, wszystkie w jakości HD i do oglądania zupełnie bezpłatnie. Nie warto zwlekać z obejrzeniem, ponieważ czas ich emisji na stronie jest ograniczony.

Na stronie arte.tv znaleźć możemy także wyjątkowy dokument o życiu i karierze Stinga. Film „Sting – Beyond The Police” przedstawia poszczególne etapy jego życia i kariery – od dzieciństwa w północnej Anglii, poprzez światowy sukces The Police aż po solową karierę i zaangażowanie w pomoc humanitarną i ochronę środowiska. Dokument dostępny jest z polskimi napisami.

ARTE Po Polsku to część projektu ARTE EUROPE, mającego na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów francusko-niemieckiej stacji kulturalnej ARTE w różnych językach. Audycje dostępne są w internecie za darmo w wersji francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, a od listopada 2016 również polskiej. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News