16.01.2017 12:28

Sting i Chris Cornell na jednej scenie

Muzycy postanowili wspólnie zagrać na koncercie charytatywnym, by pomóc cierpiącym na bardzo rzadką chorobę. Jak panowie brzmią w duecie?

Sting i Chris Cornell na jednej scenie
foto: kadr z wideo

Takie muzyczne duety nie zdarzają się zbyt często. Chris Cornell oraz Sting połączyli siły w szczytnym celu, bowiem wzięli oni udział w koncercie charytatywnym Rock4EB!, który miał miejsce w Malibu w stanie Kalifornia. Dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Epidermolysis Bullosa Medical Research Foundation, która zajmuje się walką z niezwykle rzadką chorobą - pęcherzowym oddzieleniem naskórka.

Tego wieczoru muzycy zdecydowali się akustycznie wykonać takie utwory, jak „Every Breath You Take The Police oraz „Black Hole Sun” Soundgarden. Ich występ zapowiedział Brad Pitt.

Obejrzyjcie nagrania z tego wydarzenia:

Nie zabrakło również utworu „Like A Stone” Audioslave, który wykonał już sam Chris Cornell:

Zobaczcie również inne momenty z tego eventu:

Soundgarden tymczasem pracuje nad nową płytą, która ma się pojawić jeszcze w 2017 roku. Mamy jednak również złą wiadomość dla fanów, bowiem zapowiedziany dokument dotyczący kapeli jednak nie ujrzy światła dziennego. Ekipa Banger Films odpowiedzialna za filmy o Rush czy Alice Cooperze zabrała się za dokument jeszcze w 2014 roku, ale plan nie zostanie wykonany, bowiem nie wszyscy w zespole chcą takiego filmu. Dlatego też postanowiono stworzyć produkcję poświęconą w całości Cornellowi. Czas pokaże czy te plany dojdą do skutku.

Natomiast polscy miłośnicy Stinga już odliczają dni do warszawskiego koncertu artysty, który odbędzie się 27 marca 2017 roku w ramach promocji płyty „57TH & 9TH”.

Jak oceniacie wspólny występ Stinga i Chrisa Cornella?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Sting