19.06.2018 14:45

Sting przebrany za Constantine'a świętuje 30. urodziny komiksów „Hellblazer”

Znany brytyjski muzyk promuje specjalną, urodzinową wersję komiksu „Hellblazer”, czyli solowego debiutu Johna Constantine'a, który wcześniej pełnił rolę pomocnika Swamp Thinga.

Sting przebrany za Constantine'a świętuje 30. urodziny komiksów „Hellblazer”
foto: FaceToFace/REPORTER/ materiały prasowe

W specjalnym wideo, Sting ogłasza, że napisze przedmowę do specjalnego wydania komiksu „Constantine, Hellblazer: 30th Anniversary Celebration” wydanego z okazji 30. urodzin solowego debiutu Johna Constantina. Muzyk skupi się w swoim tekście na Golden Boy'u, czyli Constantinie z innego uniwersum i opowie o jego relacji z okultystycznym detektywem na przestrzeni lat.

Powyższy filmik został przygotowany podczas przygotowań do trasy 44/876, którą Sting zagra z Shaggym. Twórcy chcieli, aby muzyk jak najbardziej pokazał podobieństwo między sobą a Constantinem. Z tej okazji przywdział nawet ikoniczny prochowiec demonologa. Dlaczego Sting? Bo to właśnie on był inspiracją twórców podczas projektowania postaci mistrza mrocznych sztuk z Liverpoolu:

Constantine jak Sting

Pierwszą serię komiksów o Johnie Constantinie napisał sam Alan Moore, który kilka lat wcześniej przedstawił światu „Watchmen”. Od debiutu, Constantine szybko stał się bardzo popularną ikoną popkultury. Demonolog, egzorcysta i mistrz mrocznych sztuk stał się bohaterem wydawcy Vertigo, a jego solowe dokonania osiągnęły największy sukces komercyjny podlegającego pod DC wydawcy.

Specjalne wydanie szykowane z okazji 30. urodzin komiksowego Constantine będzie opowiadało o historii komiksów „Hellblazer”. Za 4 jednostronicowe eseje odpowie Rich Handley. Oprócz tego, w tytule pojawi się kompletna oś czasu opowiadająca o życiu Constantina, a także 3 historie, które pojawiły się w komiksach „John Constantine: Hellblazer”, a konkretnie w zeszytach #1, 2 i 4. Swoimi wspomnieniami podzielą się Alan Moore, Neil Gaiman, Garth Ennis, Brian Azzarello, Paul Jenkins, czy Jamie Delano. Opowiedzą o najbardziej przełomowych wydaniach o Constantinie - „Hellblazerze” #11, 27, 41, 63, czy 120, a także oficjalnym debiucie Constantina, który odbył się w „Saga of The Swamp Thing” #37.

Specjalna kolekcja „John Constantine, Hellblazer: 30th Anniversary Celebration” będzie już dostępna w sprzedaży 30 października 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Sting Constantine