25.05.2015 15:51

Sting zaśpiewał „Roxanne” z Kwartetem Golibrodów u Fallona

Wokalista The Police wystąpił w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” wraz z zespołem The Ragtime Gals i samym gospodarzem programu. Zobaczcie, jak wypadli!

Sting zaśpiewał „Roxanne” z Kwartetem Golibrodów u Fallona
foto: kadr z wideo

Sting zagościł w jednym z najpopularniejszych amerykańskich show w Stanach Zjednoczonych, czyli programie Jimmy’ego Fallona. Wokalista wystąpił wraz z zespołem The Ragtime Gals określanym jako Kwartet Golibrodów. Jest to męski kwartet wokalny śpiewający a capella.

Posłuchajcie, jak zabrzmiał „Roxanne” wykonany w typowo amerykańskim stylu w strojach przypominających paski gumy balonowej albo żelki! :)

Przebój pochodzi z debiutanckiej płyty The Police wydanej w 1978 roku – „Outlandos d'Amour”. Utwór opowiada o sytuacji z punktu widzenia mężczyzny zakochanego w prostytutce. Tytuł kawałka pochodzi od imienia postaci w sztuce literackiej „Cyrano de Bergerac”.

Piosenka uplasowała się na 388. miejscu rankingu „500 Utworów Wszech Czasów” magazynu „Rolling Stone” oraz na 85. w zestawieniu VH1 – „100 Najlepszych Rockowych Kawałków”. W 2008 roku „Roxanne” została wprowadzona do Grammy Hall Of Fame.

Jak podoba Wam się taka wersja „Roxanne”?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Sting The Police