30.11.2015 13:25

Stone Sour czeka na Coreya Taylora

Choć miłośnicy Stone Sour mają czego słuchać po ostatnich EP-kach z coverami, na nowy oryginalny materiał przyjdzie im nieco poczekać. Jak wygląda współpraca Coreya Taylora z resztą zespołu?

Stone Sour czeka na Coreya Taylora
foto: Photoshot / REPORTER / East News

Dzielenie życia między kilka projektów muzycznych to nie lada problem dla muzyka. Wiedzą o tym doskonale fani Maynarda Jamesa Keenana, którzy od lat czekają, aż wokalista znajdzie czas na nowy album Toola między kolejnymi wybrykami Puscifera.

W podobnej sytuacji znajduje się Corey Taylor, który musi sobie jakoś radzić pomiędzy Slipknotem a Stone Sour. Jak zapowiedział Josh Rand, zespół będzie musiał teraz poczekać, aż muzyk wywiąże się z koncertowych zobowiązań wobec swojego popularniejszego projektu.

"

Skomponowałem już trochę nowej muzyki. Każdy w zespole ma trochę rzeczy. Zajmiemy się tym na początku 2016 roku. I może jesienią zaczniemy nagrania nowego albumu. "

Do tego czasu Stone Sour zajmuje się jedynie przygotowaniami demówek - Slipknot ma zaplanowane koncerty do czerwca 2016 roku. Corey Taylor nie planuje w międzyczasie żadnych nagrań.

"

Pracujemy nad nowym materiałem, ale nie mówimy o żadnych terminach, ponieważ nie mielibyśmy teraz szans na promowanie nowej płyty. "

Sam Taylor zapowiedział, że następca dwuczęściowego concept albumu „House of Gold & Bones” będzie stanowić kolejny krok w poszerzaniu muzycznego spektrum Stone Sour.

"

Idziemy w nieco innym kierunku niż na poprzednich płytach. Będzie trochę więcej rock'n'rolla. "

Rand bardzo sobie chwali ostatnie wydawnictwa zespołu. Dla każdego z muzyków była to doskonała okazja, by poznać przy okazji nową muzykę. Gitarzysta dla przykładu nie kojarzył wcześniej Bad Brains.

"

Jesteśmy porozrzucani po całych Stanach, pomyśleliśmy: „Czemu nie spotkać się na jamming i nagrać kilka coverów?” Każdego z nas inspirują inne gatunki. "

Zanim nowy materiał się wykrystalizuje, fani Coreya Taylora i tak mają czego słuchać. Stone Sour wydał w 2015 roku dwie EP-ki, na których znalazły się m.in. covery Iron Maiden, Bad Brains i The Rolling Stones. W 2016 roku ukaże się zwieńczenie trylogii minialbumów z przeróbkami, „No Sleep 'Till Burbank”.

Będziecie cierpliwie czekać na Coreya razem ze Stone Sour?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Stone Sour