10.11.2015 10:46

Stone Sour i Lzzy Hale nagrali cover The Rolling Stones

Już wkrótce ukaże się nowa EP-ka zespołu, na której znajdą się covery znanych zespołów rockowych. Posłuchajcie pierwszego nagrania z nadchodzącego wydawnictwa.

Stone Sour i Lzzy Hale nagrali cover The Rolling Stones
foto: Chris Pizzello/Invision/AP/Fotolink/East News

Zespół potwierdził, że ich nowa EP-ka z coverami pojawi się w ramach Record Store Day Black Friday 27 listopada 2015 roku. Płyta będzie nosić tytuł „Straight Outta Burbank” i jest następcą „Meanwhile In Burbank” z 2015 roku. 

Muzycy zaprezentowali pierwsze nagranie z tego wydawnictwa. Na warsztat wzięli kawałek The Rolling Stones„Gimme Shelter”, który nagrali wraz z Lzzy Hale.

Posłuchajcie, jak brzmi ten klasyk w wykonaniu Stone Sour:

Wokalista Corey Taylor stwierdził, że nadchodzący krążek będzie się różnić od tego, co kapela wydała wcześniej:

"

Pierwsza EP-ka była bardziej jednolita stylistycznie, nowa natomiast jest różnorodna. Na jednym końcu jest Bad Brains, a na drugim The Rolling Stones, z Motley Crue, Slayerem oraz Iron Maiden w środku - i co ciekawe, to fajnie ze sobą współgra. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się ten duch, muzyka i zabawa, która w niej jest. "

Zespół postanowił nie zmieniać zasadniczo aranżacji utworów w porównaniu do oryginałów. Gitarzysta Josh Rand również zauważa, że tworzenie nowego krążka było po prostu dobrą zabawą:

"

Żeby przybliżyć się do oryginalnych nagrań tych piosenek, próbowaliśmy stworzyć brzmienie, które używali oryginalni artyści. To była zarówno dobra zabawa, jak i wyzwanie, ale końcowy efekt był warty ciężkiej pracy każdego z nas. Czuję, że zróżnicowanie utworów, których covery stworzył zespół, definitywnie wpłynie na kolejne wydawnictwo Stone Sour. "

„Straight Outta Burbank” będzie do nabycia jedynie w formie limitowanej edycji kolorowych winyli.

Tracklista:

  1. Sailin' On (Bad Brains cover)
  2. Running Free (Iron Maiden cover)
  3. Gimme Shelter (The Rolling Stones cover)
  4. Too Fast For Love (Motley Crue cover)
  5. Seasons In The Abyss (Slayer cover)

Sprawicie sobie nową EP-kę Stone Sour?

Dorota Iglikowska
Tagi: Rock News Corey Taylor Stone Sour