31.10.2014 12:13

Stone Sour i covery

Corey Taylor ujawnił tytuł nadchodzącej płyty dowodzonego przez siebie zespołu. Będzie to krążek zawierający utwory innych artystów w interpretacji Stone Sour. Jak się nazywa i czyich kawałków możemy się na nim spodziewać?

Stone Sour i covery
foto: materiały prasowe

„Meanwhile In Burbank” – tak będzie nazywać się najnowsza płyta Stone Sour, na której znajdziemy covery. Krążek ma ukazać się w przyszłym roku. Póki co, jest bardzo tajemniczo – grupa nie ujawniła jeszcze ani jednego szczegółu, który zdradzałby, jakie utwory mogą się na nim pojawić.

Podejrzenia i domysły…

Na ostatniej trasie koncertowej w Ameryce Północnej, zespół każdej nocy prezentował fanom inny cover, między innymi: „Creeping Death” Metalliki, „Love Gun” zespołu Kiss, „Heading Out To The Highway” Judas Priest czy „In Your Eyes” Petera Gabriela. Można mieć więc przypuszczenia, że któryś z utworów znajdzie się na „Meanwhile In Burbank”…

Wiemy natomiast na pewno, że album jest nagrywany w kalifornijskim mieście Burbank, gdzie znajduje się studio nagraniowe perkusisty Stone Sour – Roya Mayorgi. Muzycy rejestrują piosenki od początku października 2014 roku.

Wokalista zespołu, Corey Taylor, stwierdził, że nagranie płyty z coverami zawsze było wielkim marzeniem wszystkich członków kapeli.

"

Rozmawialiśmy o tym od zawsze. To znaczy, to jest temat, który pojawiał się w naszych rozmowach, odkąd nagraliśmy pierwszą płytę. Zawsze chcieliśmy to zrobić. Ludzie przychodzą i odchodzą, ale my zawsze wracaliśmy do tego pomysłu, lecz nie mieliśmy możliwości nagrania czegoś takiego. Roy w końcu powolnie wybudował własne domowe studio, więc zaczęliśmy działać. Bez żadnej presji – po prostu mamy z tego zabawę. "

Co jest takiego przyjemnego w nagrywaniu cudzych piosenek?

"

Rzeczą, która sprawia, że kocham nagrywać covery jest to, że możesz wejść w skórę swoich największych idoli. To okazja do zabawy. Jest taki rodzaj spokoju, który przychodzi do ciebie, kiedy nie musisz martwić się o swoją własną piosenkę. To utwór kogoś innego. To jest coś, przy czym można się zrelaksować i przypomnieć sobie dlaczego stałeś się fanem muzyki. "

Ostatni krążek Stone Sour to „House of Gold & Bones - Part 2” z kwietnia 2013 roku. Pierwsza część albumu, czyli „House of Gold & Bones - Part 1”, miała premierę w październiku 2012 roku.

Czekamy na nowe wieści!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Corey Taylor Stone Sour