Stone Sour nagrywa 6. płytę

Jakub Gańko
29.03.2016 16:34
Stone Sour nagrywa 6. płytę Fot. materiały prasowe

Drugi najważniejszy zespół Coreya Taylora nagrywa następcę „House of Gold & Bones”. Zobaczcie, co udostępnił swoim fanom.

Miłośnicy Stone Sour nie mogą narzekać na brak muzyki swojego ulubionego zespołu. W 2015 roku ukazały się dwie EP-ki, na których znalazły się m.in. covery Iron Maiden, Bad Brains i The Rolling Stones. Z wydania trzeciej ostatecznie zrezygnowano - planowany na nią materiał ma uzupełnić następny pełnowymiarowy album grupy. A ten właśnie powstaje.

Stone Sour zwyczajowo zaszył się w studiu Room 237 należącym do Roya Mayorgi i nagrywa kolejny materiał. Na dowód prac Corey Taylor udostępnił na swoim Twitterze dwa krótkie nagrania i zdjęcie:

Grupa ma już 14 demówek nowych utworów - niestety, nie podzieliła się fragmentami żadnej z nich. Muzycy czekali dotąd z nagraniami na Coreya, który był zajęty swoimi koncertowymi zobowiązaniami ze Slipknotem. Na szczęście najwyraźniej znalazł wreszcie nieco czasu dla swojego drugiego projektu. Czego możemy się spodziewać po nowym materiale?

Myślę, że wywoła nieco inne reakcje niż nasze starsze rzeczy. Będzie nieco bardziej rock'n'rollowo, kolejny raz chcemy poszerzyć zasięg naszych inspiracji.

Wiadomo, że w nagraniach nie weźmie już udziału Jim Root - na jego miejsce wskoczył na stałe nowy gitarzysta, Christian Martucci. Root został wyrzucony z zespołu po tym, jak wybrał prace nad kolejnym krążkiem Slipknota zamiast koncertowania u boku Stone Sour. Muzyk nie stronił poza tym od krytyki swoich kolegów.

Myślę, że niektórzy ludzie w Stone Sour chcą po prostu tworzyć kawałki wprost do radia i bawić się w poprockową kapelę. A mnie to nie jara. Jest w tym zespole przynajmniej jeden człowiek, któremu zależy przede wszystkim na pieniądzach. Nie mam ochoty współpracować dłużej z takimi osobami.

Czekacie na nowy krążek Stone Sour?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.