29.03.2016 16:34

Stone Sour nagrywa 6. płytę

Drugi najważniejszy zespół Coreya Taylora nagrywa następcę „House of Gold & Bones”. Zobaczcie, co udostępnił swoim fanom.

Stone Sour nagrywa 6. płytę
foto: materiały prasowe

Miłośnicy Stone Sour nie mogą narzekać na brak muzyki swojego ulubionego zespołu. W 2015 roku ukazały się dwie EP-ki, na których znalazły się m.in. covery Iron Maiden, Bad Brains i The Rolling Stones. Z wydania trzeciej ostatecznie zrezygnowano - planowany na nią materiał ma uzupełnić następny pełnowymiarowy album grupy. A ten właśnie powstaje.

Stone Sour zwyczajowo zaszył się w studiu Room 237 należącym do Roya Mayorgi i nagrywa kolejny materiał. Na dowód prac Corey Taylor udostępnił na swoim Twitterze dwa krótkie nagrania i zdjęcie:

Grupa ma już 14 demówek nowych utworów - niestety, nie podzieliła się fragmentami żadnej z nich. Muzycy czekali dotąd z nagraniami na Coreya, który był zajęty swoimi koncertowymi zobowiązaniami ze Slipknotem. Na szczęście najwyraźniej znalazł wreszcie nieco czasu dla swojego drugiego projektu. Czego możemy się spodziewać po nowym materiale?

"

Myślę, że wywoła nieco inne reakcje niż nasze starsze rzeczy. Będzie nieco bardziej rock'n'rollowo, kolejny raz chcemy poszerzyć zasięg naszych inspiracji. "

Wiadomo, że w nagraniach nie weźmie już udziału Jim Root - na jego miejsce wskoczył na stałe nowy gitarzysta, Christian Martucci. Root został wyrzucony z zespołu po tym, jak wybrał prace nad kolejnym krążkiem Slipknota zamiast koncertowania u boku Stone Sour. Muzyk nie stronił poza tym od krytyki swoich kolegów.

"

Myślę, że niektórzy ludzie w Stone Sour chcą po prostu tworzyć kawałki wprost do radia i bawić się w poprockową kapelę. A mnie to nie jara. Jest w tym zespole przynajmniej jeden człowiek, któremu zależy przede wszystkim na pieniądzach. Nie mam ochoty współpracować dłużej z takimi osobami. "

Czekacie na nowy krążek Stone Sour?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Stone Sour