12.12.2015 12:07

Stone Sour w coverach Slayera i Motley Crue

Grupa udostępniła dwie kolejne przeróbki, które znalazły się na EP-ce „Straight Outta Burbank”. Posłuchajcie interpretacji utworów Slayera i Motley Crue w wykonaniu Stone Sour.

Stone Sour w coverach Slayera i Motley Crue
foto: materiały prasowe

Mała płyta grupy Coreya Taylora ukazała się w ramach Record Store Day w dniu 27 listopada 2015 roku. Poznaliśmy z niej już covery The Rolling Stones, Iron Maiden i Bad Brains. Wraz z udostępnieniem dwóch kolejnych numerów udało nam się poznać całą zawartość EP-ki od Stone Sour.

Posłuchajcie jak grupa wypadła w interpretacji klasycznego utworu Slayera, czyli „Seasons In The Abyss”:

A oto „Too Fast For Love” z repertuaru Motley Crue w wykonaniu Coreya Taylora i spółki:

„Straight Outta Burbank” nie jest pierwszym tego typu wydawnictwem stworzonym przez Stone Sour. Zespół w lutym 2015 roku wydał „Meanwhile In Burbank...”, na którym również znalazły się autorskie interpretacje kawałków, jednak takich kapel jak Alice In Chains, Judas Priest, Kiss, Metallica czy Black Sabbath.

Grupa zapowiedziała już trzecią EP-kę, która ma nosić tytuł „No Sleep 'Till Burbank”. Usłyszymy na niej covery Rage Against The Machine, Violent Femmes, Van Halen, AC/DC oraz The Buzzcocks.

Corey Taylor wyznał, że zespół już od dawna miał w planach nagranie przeróbek utworów kapel, które stanowiły dla Stone Sour inspirację:

"

Rozmawialiśmy o tym od lat. Ludzie przychodzą i odchodzą, ale my wracaliśmy do tego pomysłu, lecz nie mieliśmy możliwości nagrania czegoś takiego. W końcu się udało i zamiast wrzucać wszystko na jedną płytę zdecydowaliśmy się mieć przy tym trochę zabawy, dlatego podzieliliśmy to na trzy części. "

Kiedy jednak możemy spodziewać się nowego autorskiego materiału od Stone Sour? Na dany moment Corey Taylor pochłonięty jest trasą koncertową ze Slipknotem i koledzy z jego drugiej kapeli muszą się uzbroić w cierpliwość nim wokalista ponownie do nich dołączy. Josh Rand zdradził jednak przybliżony czas kiedy artyści rozpoczną właściwe prace:

"

Skomponowałem już trochę nowej muzyki. Każdy w zespole ma trochę rzeczy. Zajmiemy się tym na początku 2016 roku. I może jesienią zaczniemy nagrania nowego albumu. "

Jak Wam się podobają numery Slayera i Motley Crue w wykonaniu Stone Sour?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Stone Sour