27.09.2017 12:20

Stone Temple Pilots: Dave Mustaine zachowywał się wobec nas jak dżentelmen

Muzycy wspomnieli trasę z Megadeth i podkreślili, że to właśnie Mustaine mocno ich wspierał i pomagał.

Stone Temple Pilots: Dave Mustaine zachowywał się wobec nas jak dżentelmen
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Początki kapel są trudne, zatem każde wsparcie się liczy, szczególnie jeśli pomaga ktoś znany i z zasługami. Stone Temple Pilots wydał swój debiutancki album „Core” w 1992 roku i formacja miała szczęście, bowiem wybrała się w trasę z Megadeth. Dave Mustaine zachwycił się twórczością kapeli o postanowił jej pomóc.

Z okazji 25-lecia płyty „Core” zespół zapowiedział reedycję tego wydawnictwa w wersji deluxe. Nie obyło się również bez wywiadów, podczas których zapytano o okoliczności wydania albumu. Dean DeLeo wypowiedział się na temat Dave'a Mustaine'a, który mocno wspierał kapelę podczas promowania longplaya:

"

Dave zachowywał się wobec nas jak prawdziwy dżentelmen. Był bardzo, bardzo miły, mocno nas wspierał. Zapewne nie chciałby, żebym rozpowiadał takie informacje o nim, ale był bardzo życzliwy, pomocny, jest świetną osobą. "

Muzyk wspominał, jak na początku grając jako support przed Megadeth sale świeciły pustkami i to właśnie Dave Mustaine starał się pomagać Stone Temple Pilots w takich trudnych momentach:

"

Muszę wam coś powiedzieć: Mustaine widział to każdej nocy i muszę coś zdradzić: wszedł na scenę i sala oszalała. Złapał mikrofon i powiedział: „Posłuchajcie sku*wiele, to ja wybrałem tę kapelę i to moi przyjaciele. Okażcie ku*wa trochę szacunku” i zszedł ze sceny. "

Mustaine wiedział, że zespół osiągnie sukces i nie mylił się, o czym również wspomniał DeLeo:

"

Wspomniałem o tym wcześniej - wtedy słuchało nas z 500-1000 osób. Gdy pojawił się singiel „Plush” sale się wypełniły. Ludzie śpiewali nasze piosenki i wszystko drastycznie się zmieniło. "

Krążek „Core” wskoczył na 3. pozycję na liście Billboardu 200. Reedycja płyty ujrzy światło dzienne 29 września 2017 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Dave Mustaine #Megadeth #Rock News #Stone Temple Pilots