15.11.2017 11:01

Stone Temple Pilots ma nowego wokalistę

To już oficjalne! Zespół w końcu potwierdził kim jest wokalista, z którym nagrał nowy materiał. Posłuchajcie, czy muzyk sprawdza się w repertuarze Stone Temple Pilots.

Stone Temple Pilots ma nowego wokalistę
foto: kadr z wideo

Stone Temple Pilot jeszcze we wrześniu 2017 twierdził, że sprawy mają się dobrze i wkrótce poznamy nowego wokalistę. Już wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że zespół rozpocznie współpracę z Jeffem Guttem - uczestnikiem talent show The X Factor, z którym kapela miała rozpocząć współpracę jeszcze w listopadzie 2016 nagrywając nowy materiał.

W końcu 14 listopada 2017 roku podczas audycji SiriusXM prowadzonej przez Eddiego Trunka oficjalnie ogłoszono wokalistę, którym rzeczywiście okazał się Jeff Gutt. Przesłuchania wokalisty do zespołu odbyły się we wrześniu 2016 roku. Przez ostatni rok współpracował z muzykami Stone Temple Pilots pisząc i rejestrując nowy materiał w Redondo Beach w Kalifornii.

Na wokalistę trafił Robert DeLeo, który koncertując z Hollywood Vampired był w Detroid, skąd pochodzi Gutt:

"

Po koncercie rozmawiałem z muzykiem, który mi powiedział: „Hej, powinieneś sprawdzić tego kolesia”. Wtedy też usłyszałem go po raz pierwszy i w konsekwencji tak to się skończyło. "

14 listopada 2017 odbył się również zamknięty koncert, podczas którego Stone Temple Pilots pierwszy raz pokazał się oficjalnie z nowym wokalistą. Posłuchajcie zatem, jak Gutt sprawdza się w kapeli:

Pierwszym oficjalnym singlem stanie się kompozycja „Meadow”. Stone Temple Pilots nie miał wokalisty od 2015 roku, gdy Chester Bennington zrezygnował z udzielania się w formacji ze względu na inne zobowiązania. Pierwszym wokalistą kapeli był Scott Weiland, który zmarł w 2015 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Stone Temple Pilots