22.06.2016 14:10

Stwórz winyl ze swoich ulubionych nagrań z SoundCloud

Jesteś fanem czarnych krążków? Uważasz, że serwisy streamingowe nie są właściwą formą słuchania muzyki? Jeśli tak, to te rozwiązanie jest przeznaczone dla Ciebie!

Stwórz winyl ze swoich ulubionych nagrań z SoundCloud
foto: East News

Czarny krążek ma się całkiem dobrze. Wprawdzie wiadomo, że coraz popularniejsze stają się serwisy streamingowe, ale wielu melomanów sięga po winyl. Sporo osób bowiem jest nostalgicznych i zdecydowanie woli mieć muzykę swojego ulubionego twórcy na nośniku, który można dumnie trzymać na półce z innymi muzycznymi rarytasami.

Dochód amerykańskiego rynku winylowego w 2015 roku wyniósł 416 milionów dolarów, a więc prawie 30 milionów więcej niż YouTube czy bezpłatna wersja Spotify. W Polsce w 2015 roku wydano w sumie 12 milionów złotych na zakup winyli, z czego na polskie płyty przeznaczono 2,3 miliona złotych.

Jak więc widać czarny krążek przeżywa renesans. Zatem nic dziwnego, że właśnie teraz pojawił się pomysł, by każdy fan muzyki mógł wytłoczyć na winylu muzykę, którą lubi.

Wszystko dzięki stronie Vinylize.it. Użytkownik będzie mógł każdy utwór z SoundCloud przenieść na winyl. Po wybraniu numeru, bądź playlisty na portalu klient wysyła kompozycje, które chce wytłoczyć na płycie.

Pomysłodawca dba, by muzycy mieli baczność na to, co dzieje się z ich nagraniami.

"

Powiadom swojego ulubionego artystę o tym, który utwór chcesz wytłoczyć na winylu. Muzycy mają wówczas możliwość przerobienia twojej prośby na zamówienie w przedsprzedaży online czy crowdfundingowy projekt na QRATES, który możesz kupić. "

Za tłoczenie winyli będzie odpowiedzialna platforma QRATES, która stara się popularyzować czarne krążki pomagając mniejszym wytwórniom wydawać te płyty.

Jak na razie strona nie ruszyła z produkcją, ale już teraz można zapisać się do Newslettera, by być pierwszym w kolejce po to ciekawe wydawnictwo.

W taki właśnie sposób Vinylize.it chce stworzyć nierozerwalną więź między fanem a artystą i miejmy nadzieję, że ten cel zostanie osiągnięty. Jeśli chcecie umilić sobie oczekiwanie na tę akcję, to możecie wzbogacić swoją wiedzę oglądając proces powstawania winyli w warszawskiej tłoczni GM Records.

Skorzystalibyście z usługi proponowanej przez Vinylize.it?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News