02.07.2019 11:01

Suicide Silence scoverował utwór "Blind" Korna [WIDEO]

Amerykański zespół deathcore'owy Suicide Silence umieścił na swoim nowym albumie cover grupy Korn. Posłuchaj, jak brzmi "Blind" w ich wersji.

SUICIDE SILENCE
foto: kadr z wideo

Suicide Silence z Kalifornii to grupa powstała w 2002 roku. Deathcore'owcy mają na koncie pięć albumów studyjnych, a na 2019 rok zaplanowali wydawnictwo live. Postanowili umieścić na nim cover Korna - "Blind"

Suicide Silence w utworze Korn "Blind"

Materiał, który znajdzie się na najnowszym wydawnictwie Suicide Silence został zarejestrowany w 2015 roku na targach charytatywnych organizacji Mental Health of America w Kalifornii. Muzycy nieprzypadkowo wybrali właśnie ten występ.

Korn
Korn
Przeczytaj także Korn zapowiedział nowy album i opublikował singiel "You’ll Never Find Me"

Choroby psychiczne zabijają ludzi jak rak, w nagły i niespodziewany sposób. Wiele zespołów angażuje się w uświadamianie swoich słuchaczy, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie otoczenia, kiedy zmagamy się z własnymi demonami. Wśród nich wyróżnia się między innymi grupa Disturbed, która podczas swojej trasy koncertowej poświęca czas na uwrażliwianie swoich fanów na problemy osób uzależnionych lub chorych na depresję żyjących w naszym otoczeniu. Również członkowie Suicide Silence uznali, że nie będą milczeć w kwestii tego trudnego dla nas wszystkich tematu. 

"

Chociaż koncert został nagrany w 2015 roku, to problemy ze zdrowiem psychicznym są tak istotne i powszechne, że poczuliśmy potrzebę napędzenia kolejnej debaty na ten temat w metalowym środowisku. Jednocześnie chcemy się podzielić tym wyjątkowym materiałem nagranym podczas koncertu.  "

Na płycie "Live & Mental" pojawi się między innymi cover grupy Korn "Blind". Będzie to jeden z 14 kawałków zagranych podczas zarejestrowanego koncertu. Muzycy udostępnili oficjalne wideo, na którym widzimy fragment występu z 2015 roku, na którym zespół zinterpretował kompozycję Korna. 

Płyta ukaże się 12 lipca 2019 roku pod barwami wytwórni Nuclear Blast. Materiał można już zamawiać w przedsprzedaży.

Zobacz też: Głos wokalisty Suicide Silence został usunięty z utworu do gry "Devil May Cry 5"

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Korn Suicide Silence