28.05.2018 11:27

Sully Erna popiera zakaz używania smartfonów na koncertach: Warto po prostu cieszyć się chwilą

Wokalista Godsmack uważa, że warto schować telefon do kieszeni i cieszyć się w pełni scenicznym show. Nasze wspomnienia w zupełności nam wystarczą.

Sully Erna z Godsmack
foto: Fotolink / East News

Aparaty w telefonach stają się coraz lepsze i nic dziwnego, że na koncertach wiele osób nagrywa występy swoich idoli czy robi zdjęcia na pamiątkę. Jednak w pewnym momencie okazało się, że jest to problem, bo sporo widzów bardziej skupia się na swoich smartfonach, a nie na koncercie.

Sebastian Bach i Marky Ramone są mocno poirytowani tym, co widzą pod sceną. Danzig zakazał używania smartfonów na koncertach Misftis i podobnie zrobił Jack White. Sprzęt elektroniczny w trakcie trwania koncertu jest zamykany w specjalnych etui Yondr.

Zakaz nagrywania koncertów

Pomysł popiera również wokalista Godsmack, który chce, żeby fani cieszyli się z występu i się nie rozpraszali:

"

Chcę, żeby fani widzieli to wszystko, chcę tego dla nich. Chciałbym, żeby fani doświadczali show w należyty sposób, a nie przez mały ekran telefonu w dłoniach. "

Sully Erna rozumie, że fani wybierając się na koncert ulubionego artysty chcą mieć na pamiątkę nagrania. Jednak uważa, że nie ma nic lepszego od oglądania koncertu bez nagrywania występu:

"

Widziałem Eltona Johna w Caesars Palace w Sylwester... nie przyszło mi nawet do głowy, żeby wyciągnąć telefon. Byłem mocno zahipnotyzowany występem i piosenkami, które wiele dla mnie znaczą. "

Przeglądanie nagrań i zdjęć z show po prostu nie daje takiej samej przyjemności co koncert na żywo:

"

Nawet, gdy 2 dni później oglądasz w domu te nagrania, to nie czujesz tego samego. Czasami lepiej zachować wspomnienia - zabierzesz to do grobu, będziesz pamiętać o tych wspaniałych chwilach w twoim życiu, a nie będziesz polegać na 5-calowym ekranie komputera. "

Erna zachęca zatem, żeby po prostu liczyć na swoją pamięć:

"

Myślę, że czasem musisz pozwolić sobie cieszyć się chwilą i trzeba pamiętać, że ma się pamięć. Mózg jest skomplikowany i potężniejszy niż najszybszy komputer na świecie, myślę, że już to zostało udowodnione.  "

Muzyk Godsmack uważa, że mózg jest najlepszym „komputerem” dla człowieka, więc nie ma się co przejmować, że zapomnimy o najfajniejszym koncercie, na którym byliśmy. Warto odłożyć telefon, żeby zauważyć wszystkie elementy show scenicznego, nad którym muzycy pracowali kilka miesięcy.

Godsmack – koncert w Polsce w 2018

W ramach promocji albumu „When Legends Rise” Godsmack zagra w Polsce. Zespół wystąpi 22 listopada 2018 w Warszawie w klubie Progresja Music Zone. Bilety na to wydarzenie kupicie od 150 złotych na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Godsmack Sully Erna