25.08.2016 09:30

Sum 41 idzie na „wojnę”

O co w najnowszym teledysku grupy walczy Deryck Whibley? Posłuchajcie pierwszego oficjalnego singla z płyty „13 Voices”.

Sum 41 idzie na „wojnę”
foto: kadr z wideo

Wcześniej poznaliśmy już co prawda utwór „Fake My Own Death”, lecz sam wokalista zdradzał wówczas, że nie jest to jeszcze kawałek oficjalnie wybrany do promocji krążka. W poprzednim klipie czuć było jeszcze zabawowy nastrój potęgowany przez szalone nawiązania do hitów internetu. W „War” robi się już znacznie poważniej.

Prawdopodobnie numer ten jest bardziej reprezentacyjny dla albumu, który w końcu - jak zdradzał sam Whibley - ocalił mu życie. W utworze znalazło się miejsce dla kontemplacyjnego pianina i podniosłego refrenu, który od razu wpada w ucho za sprawą rozważań wokalisty nad tym, o co dziś jeszcze walczy.

Do utworu zrealizowano kameralny, ale klimatyczny teledysk dopasowany do nastroju kompozycji. Po raz kolejny możemy w nim zobaczyć wrak samolotu, ale w odróżnieniu od klipu Slayera do „You Against You”, raczej nie wiąże się to w żaden sposób z nadchodzącą premierą filmu „Smoleńsk”.

Wideo obejrzycie poniżej:

Deryck Whibley sam podkreślił, że zdecydował się wybrać ten utwór do promocji „13 Voices” ze względu na ogromne znaczenie, jakie odegrał w jego życiu. Stworzył go będąc na samym dnie, kiedy wydawało mu się, że odwyk nie będzie miał końca, a każdego dnia musiał zmagać się z pokusą powrotu do nałogu.

"

W tamtym czasie mogłem bez problemu sięgnąć po alkohol, co by mnie zabiło, ale wtedy wydawało się to lepszym wyborem. Wtem zupełnie niespodziewanie w mojej głowie zaczęły się układać te słowa, a ja zamiast po butelkę sięgnąłem po długopis i je spisałem. Kiedy do nich wróciłem, zdałem sobie sprawę, że muszę postąpić jak w tym tekście, jeśli chcę przeżyć. Kiedy tylko nachodziły mnie myśli, żeby się poddać, wracałem do tych słów i przypominałem sobie, że muszę walczyć silniej. "

6. album Sum 41, zapowiadający się na mroczniejsze i dojrzalsze wydawnictwo w dorobku grupy, trafi na rynek 7 października 2016 roku. Będzie to pierwszy raz, kiedy zespół nagrał materiał w pięcioosobowym składzie: z udziałem nowego perkusisty Franka Zummo i po powrocie gitarzysty Dave'a Baksha, który rozstał się z Sum 41 w 2006 roku.

Jak Wam się podoba „War”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sum 41