Sum 41 idzie na „wojnę”

Jakub Gańko
25.08.2016 09:30
Sum 41 idzie na „wojnę” Fot. kadr z wideo

O co w najnowszym teledysku grupy walczy Deryck Whibley? Posłuchajcie pierwszego oficjalnego singla z płyty „13 Voices”.

Wcześniej poznaliśmy już co prawda utwór „Fake My Own Death”, lecz sam wokalista zdradzał wówczas, że nie jest to jeszcze kawałek oficjalnie wybrany do promocji krążka. W poprzednim klipie czuć było jeszcze zabawowy nastrój potęgowany przez szalone nawiązania do hitów internetu. W „War” robi się już znacznie poważniej.

Prawdopodobnie numer ten jest bardziej reprezentacyjny dla albumu, który w końcu - jak zdradzał sam Whibley - ocalił mu życie. W utworze znalazło się miejsce dla kontemplacyjnego pianina i podniosłego refrenu, który od razu wpada w ucho za sprawą rozważań wokalisty nad tym, o co dziś jeszcze walczy.

Do utworu zrealizowano kameralny, ale klimatyczny teledysk dopasowany do nastroju kompozycji. Po raz kolejny możemy w nim zobaczyć wrak samolotu, ale w odróżnieniu od klipu Slayera do „You Against You”, raczej nie wiąże się to w żaden sposób z nadchodzącą premierą filmu „Smoleńsk”.

Wideo obejrzycie poniżej:

Deryck Whibley sam podkreślił, że zdecydował się wybrać ten utwór do promocji „13 Voices” ze względu na ogromne znaczenie, jakie odegrał w jego życiu. Stworzył go będąc na samym dnie, kiedy wydawało mu się, że odwyk nie będzie miał końca, a każdego dnia musiał zmagać się z pokusą powrotu do nałogu.

W tamtym czasie mogłem bez problemu sięgnąć po alkohol, co by mnie zabiło, ale wtedy wydawało się to lepszym wyborem. Wtem zupełnie niespodziewanie w mojej głowie zaczęły się układać te słowa, a ja zamiast po butelkę sięgnąłem po długopis i je spisałem. Kiedy do nich wróciłem, zdałem sobie sprawę, że muszę postąpić jak w tym tekście, jeśli chcę przeżyć. Kiedy tylko nachodziły mnie myśli, żeby się poddać, wracałem do tych słów i przypominałem sobie, że muszę walczyć silniej.

6. album Sum 41, zapowiadający się na mroczniejsze i dojrzalsze wydawnictwo w dorobku grupy, trafi na rynek 7 października 2016 roku. Będzie to pierwszy raz, kiedy zespół nagrał materiał w pięcioosobowym składzie: z udziałem nowego perkusisty Franka Zummo i po powrocie gitarzysty Dave'a Baksha, który rozstał się z Sum 41 w 2006 roku.

Jak Wam się podoba „War”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.