Supergrupa muzyków Rage Against The Machine chce „odkręcić ten pie*dolnik”

Jakub Gańko
08.05.2017 10:03
Supergrupa muzyków Rage Against The Machine chce „odkręcić ten pie*dolnik” Fot. AFP / East News

Prophets of Rage zagrał w Chile premierową kompozycję pod tytułem „Unfuck the World”. Czy zdoła nią naprawić świat?

Prophets of Rage to projekt muzyków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill powołany do życia w maju 2016 roku. Choć nie nagrał nam jeszcze żadnej pełnowymiarowej płyty, ciężko posądzać go o lenistwo. Po debiucie w Whisky A Go Go grupa wydała EP-kę „The Party’s Over”, którą promowały single „Prophets of Rage” i „No Sleep Til Cleveland”.

Na pełnoprawny debiut musimy jeszcze zaczekać, grupa jednak wciąż koncertuje i wykorzystuje te okazje, by zaprezentować publice kolejne numery. Na początku maja, w trakcie występu na Movistar Arena w Santiago w Chile, Prophets of Rage zagrał nową kompozycję „Unfuck the World”, stanowiącą kolejny wyraz jego zaangażowania w problemy dzisiejszego świata.

Nagranie z tym kawałkiem obejrzycie poniżej:

W skład Prophets of Rage wchodzi trzon Rage Against the Machine, a później Audioslave: Tom Morello, Tim Commerford oraz Brad Wilk. Zamiast Zacka de la Rochy czy Chrisa Cornella, na wokalu udzielają się w nim Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill. Równie chętnie co w telewizji zespół występuje też w mniej oczywistych miejscach, jak np. przed więzieniem.

W 2017 roku „prorocy wściekłości” będą również gwiazdami Open’er Festival, który odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2017 roku. Bardzo prawdopodobne, że i wtedy zagrają kolejne nowe utwory, które będą miały na celu poderwać tłumy do działania na rzecz własnego społeczeństwa i wzięcia spraw w swoje ręce.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.