19.08.2016 09:35

Supergrupa muzyków Rage Against The Machine w 2. singlu

Zespół podzielił się koncertowym nagraniem, które trafi już wkrótce na debiutancką EP-kę. Sprawdźcie, jak brzmi ten numer.

Supergrupa muzyków Rage Against The Machine w 2. singlu
foto: kadr z wideo

Choć kapela ma tylko kilka miesięcy na karku to prze do przodu z prędkością światła. W maju 2016 roku muzycy z Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill stworzyli supergrupę Prophets of Rage.

Kapela zadebiutowała w Whisky A Go Go 31 maja 2016 roku, zaś na pierwszy oficjalny singiel wybrano numer „Prophets of Rage”. Już 26 sierpnia 2016 roku światło dzienne ujrzy EP-ka zespołu zatytułowana „The Party’s Over”.

Za produkcję minialbumu odpowiedzialny jest Brendan O'Brien. Na krążku znajdą się dwie autorskie kompozycje, m.in. utwór tytułowy i „Prophets of Rage”.

Trzy pozostałe to wersje live kawałków „Killing in the Name”, „Shut Em Down” oraz „No Sleep Til Cleveland”. Już teraz możecie sprawdzić, jak prezentuje się ostatni z nich, który związany jest z utworem Beastie Boys „No Sleep Til Brooklyn”:

EP-kę można zamawiać z przedsprzedaży. Zobaczcie również, jak prezentuje się jej okładka:

foto: materiały prasowe

Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, Chuck-D i B-Real, bo oni tworzą Prophets Of Range, w ramach trasy wraz z AWOLNATION i Wakrat zagrają już 19 sierpnia 2016 roku w Virginii.

Tak kapela zapowiada tournée, które zakończy się 16 października 2016:

W międzyczasie supergrupa miała swój telewizyjny debiut w programie „Jimmy Kimmel Live!”. Co więcej zespół postanowił zagrać specjalny koncert dla osadzonych w więzieniu w Norco w Kalifornii. W ostatniej jednak chwili odwołano występ, jednak muzycy się nie poddali i wystąpili przed terenem więzienia.

Jak oceniacie nagranie „No Sleep Til Cleveland”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rage Against the Machine Prophets of Rage