Supergrupa muzyków Rage Against The Machine w debiutanckim singlu

Jakub Gańko
19.07.2016 10:08
Supergrupa muzyków Rage Against The Machine w debiutanckim singlu Fot. AFP / East News

Rapmetalowcy udostępnili premierowy kawałek zatytułowany identycznie jak ich grupa: „Prophets of Rage”. Posłuchajcie.

W maju 2016 roku Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk oficjalnie połączyli siły z Chuckiem-D z Public Enemy oraz B-Realem z Cypress Hill, by ponownie „wyjść na ulice” i sprzeciwić się obecnej sytuacji w Ameryce. Prophets of Rage po debiucie na żywo w Whisky A Go Go, który miał miejsce 31 maja 2016 roku, wciąż zyskuje na sile i angażuje się w kolejne przedsięwzięcia. Przygotowuje też debiutancką EP-kę i właśnie dostaliśmy okazję, by posłuchać pierwszego wykrojonego z niej singla.

Kawałek „Prophets of Rage” wyraźnie nawiązuje do utworu Public Enemy pod tym samym tytułem, który znalazł się pierwotnie na krążku „It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back” z 1988 roku, nie brakuje w nim jednak nowej muzyki i słów wyrapowanych przez B-Reala. 25 lipca 2016 numer zostanie wykonany w programie Jimmy'ego Kimmela.

W studyjnej wersji możecie posłuchać go poniżej już dziś:

Prophets of Rage odwiedził studio z producentem Brendanem O'Brienem, który współpracował wcześniej m.in. z Pearl Jam, AC/DC, a także Rage Against the Machine i Audioslave. W trakcie sesji został zarejestrowany m.in. premierowy kawałek „The Party's Over”, który był już wykonywany na żywo i prawdopodobnie także usłyszymy go na nadchodzącym wydawnictwie.

Obecnie kapela szykuje się do trasy koncertowej u boku Awolnation. Wystąpiła też w Cleveland na konwencji Partii Republikańskiej, gdzie okazała swój sprzeciw wobec kandydatury Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich 2016 w Stanach Zjednoczonych. Już sama nazwa trasy Make American Rage Again mówi w końcu sama za siebie...

Po improwizowanym występie na placu w Cleveland Tom Morello wyznał dziennikarzom:

Nie jesteśmy tu po to, by przekazać coś Donaldowi Trumpowi. Gramy tu, aby nadać wiatru w żagle ludziom, którzy sprzeciwiają się jego przekazowi. Ostatnio tyle razy słyszałem, że Donald Trump i Bernie Sanders sprzeciwiają się systemowi (ang. „raging against the machine”), że twórcy prawdziwego Rage Against the Machine musieli powstać i pokazać im, jak to się powinno naprawdę robić.

Poniżej znajdziecie pełny zapis tego niecodziennego koncertu:

Jak Wam się podoba nowe wcielenie muzyków Rage Against the Machine?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.