19.07.2016 10:08

Supergrupa muzyków Rage Against The Machine w debiutanckim singlu

Rapmetalowcy udostępnili premierowy kawałek zatytułowany identycznie jak ich grupa: „Prophets of Rage”. Posłuchajcie.

Supergrupa muzyków Rage Against The Machine w debiutanckim singlu
foto: AFP / East News

W maju 2016 roku Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk oficjalnie połączyli siły z Chuckiem-D z Public Enemy oraz B-Realem z Cypress Hill, by ponownie „wyjść na ulice” i sprzeciwić się obecnej sytuacji w Ameryce. Prophets of Rage po debiucie na żywo w Whisky A Go Go, który miał miejsce 31 maja 2016 roku, wciąż zyskuje na sile i angażuje się w kolejne przedsięwzięcia. Przygotowuje też debiutancką EP-kę i właśnie dostaliśmy okazję, by posłuchać pierwszego wykrojonego z niej singla.

Kawałek „Prophets of Rage” wyraźnie nawiązuje do utworu Public Enemy pod tym samym tytułem, który znalazł się pierwotnie na krążku „It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back” z 1988 roku, nie brakuje w nim jednak nowej muzyki i słów wyrapowanych przez B-Reala. 25 lipca 2016 numer zostanie wykonany w programie Jimmy'ego Kimmela.

W studyjnej wersji możecie posłuchać go poniżej już dziś:

Prophets of Rage odwiedził studio z producentem Brendanem O'Brienem, który współpracował wcześniej m.in. z Pearl Jam, AC/DC, a także Rage Against the Machine i Audioslave. W trakcie sesji został zarejestrowany m.in. premierowy kawałek „The Party's Over”, który był już wykonywany na żywo i prawdopodobnie także usłyszymy go na nadchodzącym wydawnictwie.

Obecnie kapela szykuje się do trasy koncertowej u boku Awolnation. Wystąpiła też w Cleveland na konwencji Partii Republikańskiej, gdzie okazała swój sprzeciw wobec kandydatury Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich 2016 w Stanach Zjednoczonych. Już sama nazwa trasy Make American Rage Again mówi w końcu sama za siebie...

Po improwizowanym występie na placu w Cleveland Tom Morello wyznał dziennikarzom:

"

Nie jesteśmy tu po to, by przekazać coś Donaldowi Trumpowi. Gramy tu, aby nadać wiatru w żagle ludziom, którzy sprzeciwiają się jego przekazowi. Ostatnio tyle razy słyszałem, że Donald Trump i Bernie Sanders sprzeciwiają się systemowi (ang. „raging against the machine”), że twórcy prawdziwego Rage Against the Machine musieli powstać i pokazać im, jak to się powinno naprawdę robić. "

Poniżej znajdziecie pełny zapis tego niecodziennego koncertu:

Jak Wam się podoba nowe wcielenie muzyków Rage Against the Machine?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Rage Against the Machine Prophets of Rage