11.08.2016 13:09

Supergrupa muzyków Rage Against The Machine zagrała przed więzieniem

Do nietypowego koncertu doszło 10 sierpnia 2016 roku. Zobaczcie nagrania z tego występu.

Supergrupa muzyków Rage Against The Machine zagrała przed więzieniem
foto: kadr z wideo

Supergrupa rozpoczęła swoją działalność w maju 2016 roku. W skład Prophets of Rage wchodzą Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, Chuck-D z Public Enemy, jak również B-Real z Cypress Hill. Zespół zadebiutował 31 maja 2016 roku dając koncert w Whisky A Go Go.

Debiutanckim singlem stał się utwór „Prophets of Rage”, który nawiązuje do utworu Public Enemy o tym samym tytule. Prophets of Rage ma na swoim koncie również telewizyjny debiut w programie „Jimmy Kimmel Live!” i w planach ma letnią trasę koncertową.

Po drodze postanowił odwiedzić więzienie w Norco w Kalifornii, by zagrać koncert dla skazanych. Niestety tuż przed tym wydarzeniem zakazano zespołowi wystąpić. Muzycy jednak postanowili się nie poddawać:

"

Chcąc dotrzymać obietnicę, którą daliśmy więźniom zagraliśmy na zewnątrz drutu kolczastego i podkręciliśmy muzykę, żeby wszyscy w kraju usłyszeli, czy są za kratkami czy też nie. "

Występ miał na celu zwrócenie uwagi na problem amerykańskich więźniów, którzy nie mają swoich przedstawicieli w rządzie i ich zdanie nie jest brane pod uwagę w wyborach. Zespół współpracuje z organizacją Jail Guitar Doors, która dostarcza skazanym instrumenty w ramach programu resocjalizacyjnego.

Zobaczcie nagrania z tego występu:

Najbliższy koncert Prophets of Range w ramach trasy wraz z AWOLNATION i Wakrat odbędzie się 19 sierpnia 2016 roku w Virginii, zaś ostatni 16 października 2016. Zapewne kapela nie omieszka po drodze również zorganizować inne akcje, które mają na celu zamanifestowanie jej poglądów i chęci zmiany realiów życia amerykańskiej społeczności.

Jak oceniacie gest Prophets of Range?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rage Against the Machine Prophets of Rage