Supergrupa muzyków Rage Against The Machine zagrała przed więzieniem

Aleksandra Degórska
11.08.2016 13:09
Supergrupa muzyków Rage Against The Machine zagrała przed więzieniem Fot. kadr z wideo

Do nietypowego koncertu doszło 10 sierpnia 2016 roku. Zobaczcie nagrania z tego występu.

Supergrupa rozpoczęła swoją działalność w maju 2016 roku. W skład Prophets of Rage wchodzą Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, Chuck-D z Public Enemy, jak również B-Real z Cypress Hill. Zespół zadebiutował 31 maja 2016 roku dając koncert w Whisky A Go Go.

Debiutanckim singlem stał się utwór „Prophets of Rage”, który nawiązuje do utworu Public Enemy o tym samym tytule. Prophets of Rage ma na swoim koncie również telewizyjny debiut w programie „Jimmy Kimmel Live!” i w planach ma letnią trasę koncertową.

Po drodze postanowił odwiedzić więzienie w Norco w Kalifornii, by zagrać koncert dla skazanych. Niestety tuż przed tym wydarzeniem zakazano zespołowi wystąpić. Muzycy jednak postanowili się nie poddawać:

Chcąc dotrzymać obietnicę, którą daliśmy więźniom zagraliśmy na zewnątrz drutu kolczastego i podkręciliśmy muzykę, żeby wszyscy w kraju usłyszeli, czy są za kratkami czy też nie.

Występ miał na celu zwrócenie uwagi na problem amerykańskich więźniów, którzy nie mają swoich przedstawicieli w rządzie i ich zdanie nie jest brane pod uwagę w wyborach. Zespół współpracuje z organizacją Jail Guitar Doors, która dostarcza skazanym instrumenty w ramach programu resocjalizacyjnego.

Zobaczcie nagrania z tego występu:

Najbliższy koncert Prophets of Range w ramach trasy wraz z AWOLNATION i Wakrat odbędzie się 19 sierpnia 2016 roku w Virginii, zaś ostatni 16 października 2016. Zapewne kapela nie omieszka po drodze również zorganizować inne akcje, które mają na celu zamanifestowanie jej poglądów i chęci zmiany realiów życia amerykańskiej społeczności.

Jak oceniacie gest Prophets of Range?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.