„Sweet Child O’ Mine” zagrany przez rockowych wiolonczelistów

Aleksandra Degórska
23.06.2016 15:15
„Sweet Child O’ Mine” zagrany przez rockowych wiolonczelistów Fot. kadr z wideo

Kolejny cover? Tak i to jeszcze jaki! Zobaczcie młody duet, który gra tak, że włosie na smyczku tego nie wytrzymuje.

Czy Wy również wzdrygacie się na samo słowo - klasyka? Mama chciała Was wyciągnąć do filharmonii, ale zamiast tego woleliście rockmanów z natapirowanymi grzywami? Spokojnie, to wszystko można połączyć. Wbrew pozorom muzyka poważna nie jest aż tak odległa od rocka czy metalu.

Zdążyliśmy udowodnić, że Jan Sebastian Bach był idealnym kandydatem na metalowca. Co więcej już niedługo światło dzienne ujrzy wydawnictwo Vivaldi Metal Project, w którym to z „Czterech Pór Roku” stworzono metalową operę.

Ok, ale co z tym wszystkim ma wspólnego Guns N' Roses? Otóż pewni młodzi wiolonczeliści podczas jednego z programów telewizyjnych wzięli na warsztat „Sweet Child O’ Mine”, by pokazać go od zupełnie innej strony.

Sprawcami tego eksperymentu jest duet Emil & Dariel Rock Cellos - młoda wersja grupy Apocalyptica. 

Zobaczcie ich występ od 2:39 minuty nagrania:

Nastoletni bracia zaczęli się uczyć gry na wiolonczelach w wieku 4 lat i nauczycielem jest ich dziadek. Wykonawcy stali się sensacją talent show „America's Got Talent” w 2014 roku, gdzie zachwycili publikę swoim wykonaniem utworu „Purple Haze” z repertuaru Jimiego Hendrixa:

W 2015 roku duet wydał debiutancki krążek, na którym znalazło się 16 słynnych rockowych kompozycji w ich wiolonczelowych aranżacjach. Na albumie pojawiły się takie utwory, jak m.in. „Crazy Train” Ozzy'ego Osbourne'a, „We Built This City” Jefferson Starship czy wspomniane covery Guns N' Roses czy Jimiego Hendrixa.

Jeśli zaś macie apetyt na jeszcze jakieś nietuzinkowe covery „Sweet Child O’ Mine”, to polecamy Wam elegancką wersję zaprezentowaną przez Postmodern Jukebox.

Jak oceniacie cover Guns N' Roses w wykonaniu Emil & Dariel Rock Cellos ?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.