Sweet Noise w koncertowym teledysku z Jarocin Festiwal 2016

Jakub Gańko
01.08.2016 12:41
Sweet Noise w koncertowym teledysku z Jarocin Festiwal 2016 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Piotra „Glacy” Mohameda pokazała utwór „Bruk” w wykonaniu z Jarocina. Jakie są plany zespołu na najbliższe miesiące?

Sweet Noise wystąpił 8 lipca 2016 roku jako jedna z gwiazd Jarocin Festiwal. Był to długo oczekiwany powrót do życia najbardziej znanego projektu Glacy. Zespół wydał ostatni album w 2007 roku. Wokalista powołał później do życia M.T.void z basistą Toola, Justinem Chancellorem, a także My Riot, który w 2011 roku zadebiutował płytą pt. „Sweet Noise”.

Rok 2016 to dla grupy powrót ludzi cienia - jego kolejnym etapem jest reaktywacja fanklubu pod szyldem Noiser Club 2.0. Na stronie www.sweetnoise.net można już znaleźć dwa nagrania live z Jarocina zmiksowane przez Glacę do pobrania w formatach mp3 i FLAC. Muzyk jest bardzo zadowolony z wykonania, które zostało tam zarejestrowane.

Mamy sporo dobrego materiału z tego koncertu, który w odpowiedni sposób pokazuje, w jakim miejscu jesteśmy jako zespół. Brzmienie i wykonanie wielu numerów przekonało mnie do podejścia do miksu. Mam nadzieję, że sprawi to naszym fanom sporo radości. W przyszłości planujemy więcej takich akcji. Mamy odpowiednie zaplecze i wiedzę żeby samemu realizować nasze wizje, co znacznie ułatwia cały proces.

Poniżej prezentujemy koncertowy teledysk do „Bruku” z Jarocina w reżyserii Richarda Hade.

Zdjęcia zostały zrealizowane dzięki piętnastu kamerom GoPro, które zamontowane zostały m.in. na gitarach i mikrofonie. W klipie możemy zobaczyć część wizualizacji, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby nowego scenicznego występu Sweet Noise. Każdy utwór ma swój unikatowy VJ set autorstwa kolektywu ZANG, w skład którego wchodzi Glaca, Vahan Bego i Richard Hade.

Naszym planem było dać muzyce SN odpowiednie tło, kontekst i podkreślić ważne części i emocje. To Sweet Noise 2.0. Kiedyś działaliśmy malując banery i flagi na poznańskiej cytadeli. Dzisiaj wykorzystujemy nowoczesną technologię i komputery do kreowania nowej wizji. Pomysły i koncepcje przerabiamy innym zestawem narzędzi. Staliśmy się o wiele silniejsi w tych działaniach. Wszystko rozwija się dynamicznie. Zaczynamy fantastyczną podróż. Chcemy dawać ludziom max satysfakcji. Mega i dźwięk i mega wizja.

Jak zapowiedział Glaca, w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne klipy koncertowe. Grupa ma też zaplanowane koncerty w 2016 roku na Cieszanów Rock Festiwal 21 sierpnia oraz Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim 9 września. To nie koniec planów zespołu - w marcu 2017 roku możemy się spodziewać premierowego albumu Sweet Noise.

Czekacie na nowy materiał Glacy i spółki?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.