26.08.2016 13:30

Sweet Noise w koncertowym wykonaniu „Będę trwał”

Kapela udostępniła kolejny fragment nagrania z festiwalu muzycznego. Zobaczcie to wideo.

Sweet Noise w koncertowym wykonaniu „Będę trwał”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Rok 2016 to długo oczekiwany powrót kapeli. Grupa w latach 1990–2007 wydała pięć studyjnych krążków polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. Ostatnią płytą była „The Triptic”. Po tym drogi muzyczne członków formacji na kilka lat rozeszły się.

8 lipca 2016 formacja dała koncert w ramach Jarocin Festiwa 2016. Podczas występu publiczność usłyszała utwory powstałe na przestrzeni wieloletniej aktywności zespołu.

Formacja podzieliła się już z fanami koncertowym nagraniem kawałka „Bruk”, teraz nadszedł czas na kolejne wideo, tym razem do numeru „Będę trwał”, które ukaże się już niebawem na koncertowym wydawnictwie:

Nagranie zostało zarejestrowane za pomocą piętnastu kamer GoPro. Dodatkowo teledysk został wzbogacony wizualizacjami specjalnie przygotowanymi na potrzeby scenicznego show. Poszczególne numery posiadają unikatowy VJ set autorstwa grupy ZANG, który tworzą Glaca, Vahan Bego i Richard Hade.

Jak przyznał wokalista wszystkie te działania są dokładnie przemyślane:

"

Naszym planem było dać muzyce SN odpowiednie tło, kontekst i podkreślić ważne części oraz emocje. To Sweet Noise 2.0. Kiedyś działaliśmy malując banery i flagi na poznańskiej cytadeli. Dzisiaj wykorzystujemy nowoczesną technologię i komputery do kreowania nowej wizji. Pomysły i koncepcje przerabiamy innym zestawem narzędzi. Staliśmy się o wiele silniejsi w tych działaniach. Wszystko rozwija się dynamicznie. Zaczynamy fantastyczną podróż. Chcemy dawać ludziom max satysfakcji. Mega i dźwięk i mega wizja. "

Nagrania live z Jarocina zostały zmiksowane przez wokalistę i można je pobrać w formatach mp3 oraz FLAC na oficjalnej stronie Sweet Noise. Co więcej zespół zapowiedział również wydanie premierowego krążka w marcu 2017 roku.

Jak oceniacie koncertowe nagranie „Będę trwał”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Sweet Noise