Sweter Kurta Cobaina znowu trafił na aukcję. Nigdy nie był prany...

10.10.2019 16:17
Sweter Kurta Cobaina znowu trafił na aukcję. Nigdy nie był prany... Fot. kadr z wideo

Słynny sweter frontmana Nirvany może być sprzedany za ogromną sumę. Okazuje się, że pamiątki po gwiazdach rocka to niezła inwestycja.

Pamiętacie babciny sweterek, w którym Kurt Cobain wystąpił na koncercie Nirvany w ramach MTV Unplugged? Ubranie trafiło na licytację w 2015 roku i zostało sprzedane wówczas za 137 tysięcy dolarów. 4 lata później znowu trafi pod młotek i jak się okazuje, kardigan nigdy nie był prany...

Sweter Kurta Kobaina znowu trafił na aukcję. Nigdy nie był prany...

Kardigan obecnie jest w posiadaniu biznesmena, który pozostać anonimowy. Przechowywał on sweter w specjalnym papierze i dom aukcyjny Julien’s Auctions trzyma skarb w ten sam sposób. Ubranie trafi pod młotek 25 października 2019 i cena wywoławcza to 200 tysięcy dolarów. Ówczesny biznesmen nie kryje, że kardigan był dobrą inwestycją i sprzedaje go właśnie teraz, gdy może dostać za niego sporą sumę. Darren Julien z Julien’s Auctions wyznał, że pamiątki po gwiazdach rocka stały się dobrą inwestycją, na której obecnie można sporo zarobić.

Przeczytaj także

Tak jak w 2015 roku, wraz z zakupionym swetrem Cobaina nowy nabywca dostanie list Jackie Farry, niańki córki muzyka i przyjaciółki Courtney Love, która podarowała sweter Farry po śmierci Cobaina w 1994 roku. Na licytacji pojawi się również gitara muzyka, na której grał podczas trasy In Utero. Instrument wyceniany jest od 300 do 500 tysięcy dolarów. Co więcej fani będą mogli również nabyć teksty piosenek odręcznie napisane przez Bruce'a Springsteena, Boba Dylana, Erica Claptona czy Arethę Franklin.

Zobacz także: Papierowy talerz pomazany przez Kurta Cobaina sprzedany za niedorzeczną kwotę

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.