Świat rocka reaguje na wydarzenia w USA. Głos zabrali m.in. członkowie Trivium, KISS, RATM i Nergal

07.01.2021 13:05
Zamieszki w Kapitolu Fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Gwiazdy rocka i metalu komentują wydarzenia w USA. O zamieszkach na Kapitolu wypowiedzieli się muzycy z KISS, RATM czy Trivium.

Oczy całego świata są dzisiaj skierowane w stronę Stanów Zjednoczonych. Początek 2021 roku zapisze się na zawsze w historii amerykańskiej demokracji. W wyniku przemowy Donalda Trumpa tysiące protestujących wdarły się na teren Kapitolu, gdzie obradował Kongres. Polityków ewakuowano. Zwolennicy Trumpa nie chcą uznać zwycięstwa Joe Bidena w prezydenckich wyborach. Jak donoszą amerykańskie media, w zamieszkach zginęły 4 osoby.

Media na całym świecie komentują wydarzenia z Waszyngtonu i relacjonują rozwój tej wyjątkowej sytuacji. Na protesty zwolenników Trumpa zareagował także świat muzyki w tym gwiazdy rocka i metalu.

USA: Zamieszki na Kapitolu. Świat rocka i metalu reaguje na wydarzenia

Muzycy publikują swoje przemyślenia dotyczące stanu wyjątkowego, z którym mierzą się aktualnie Stany Zjednoczone. Głos w sprawie zabrał między innymi Nergal, który opublikował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wymowne zdjęcie Statui Wolności.

Kiedy myślisz, że politycy z twojego kraju są najgorszymi szumowinami na tej planecie - włącz CNN, sprawy nabrały naprawdę kiepski obrót. WTF co tam się wydarzyło, moi jankescy przyjaciele?

Polecamy

Tom Morello z Rage Against The Machine udostępnił zdjęcie uzbrojonych mężczyzn, którzy bronili Kapitolu podczas protestów BLM.

Daje do myślenia.

Podobny wydźwięk miał komentarz Marka Mortona z Lamb of God, który napisał na Twitterze:

Kiedy osoby uczestniczące w proteście BLM maszerowały w kierunku pomników konfederatów w Richmond, byli bici pałkami i traktowani gazem łzawiącym. Teraz ci kolesie mogą dosłownie wspiąć się na budynek Kapitolu, lol.

Z kolei Paolo Gregoletto z Trivium posłużył się metaforą, która opisuje brak reakcji Trumpa na wydarzenia na Kapitolu.

Policjant skopał mi d*pę, a w tle Donald Trump żalił się, że Oprah była dla niego niemiła. Tracę przytomność i słyszę, jak prezydent wspomina, że mógł mieć Tawny Kitaen.

Na temat wydarzeń wypowiedział się także Paul Stanley z KISS. Muzyk nazwał protestujących terrorystami.

To są terroryści. To jest powstanie. Dyskusja zaogniła się przez prezydenta i niektórych senatorów. Nie można im teraz pozwolić na dystansowanie się od tego lub zaprzeczenie temu, co zrobili. Znacie ich nazwiska. To są wyniki ich oszustwa. Wstyd.

Mike Portnoy z Dream Theater zachował nieco większy spokój.

To, co się teraz dzieje, jest absolutnie obrzydliwe i odrażające. Modle się o bezpieczeństwo dla wszystkich.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.