07.11.2016 16:03

Świecący gryf nauczy Cię grać na gitarze

Koniec z marudzeniem, że gra na instrumencie nie jest dla Ciebie! Teraz w krótkim czasie będziesz mógł opanować tę trudną sztukę.

Świecący gryf nauczy Cię grać na gitarze
foto: kadr z wideo

Kompletnie nie idzie Ci nauka gry na gitarze? Choć wymiatasz w Guitar Hero, to gdy chwytasz prawdziwy instrument okazuje się, że masz dwie lewe ręce? Mamy na to rozwiązanie. Oto wynalazek FRETX, który sprawi, że każdy zdoła szybko nauczyć się grać akordy, a nawet swoje ulubione kawałki.

Ustrojstwo wystarczy przymocować do gryfu gitary. Znajdują się w nim kolorowe światełka, które pokazują, w którym miejscu należy naciskać na struny, żeby otrzymać konkretny akord. Urządzenie pokrywa tylko 4 pierwsze progi i zawiera czerwone oraz niebieskie lampki.

FRETX należy połączyć za pomocą Bluetooth ze specjalną aplikacją na telefonie. Nie dość, że urządzenie pokaże Ci, jak należy grać odpowiednie akordy, to również oceni Twoje postępy w nauce.

Twórcy tego ustrojstwa twierdzą, że nauka zajmie tylko godzinę. Czy jest to w ogóle możliwe?

Stworzenie urządzenia zajęło ponad rok i było konsultowane z nauczycielami gry na gitarze. Jak na razie twórcy prowadzą akcję crowdfundingową i aplikację można zakupić na stronie IndieGoGo za 49 dolarów.

Jeżeli jest się beztalenciem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mimo wszystko nauczyć się grać na gitarze chociażby dzięki urządzeniu o nazwie Chordelia czy MI Guitar. Co więcej do dyspozycji są również inteligentne gitary typu Sensus, w którym m.in. zainstalowano czujniki odpowiadające za włączanie i używanie efektów.

Nigdy nie mów nigdy, może i Ty wkrótce nauczysz się grać na gitarze dzięki technologicznym nowinkom.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele