31.12.2018 12:32

Sylwester z Queen. Polska telewizja wyemituje koncert na Wembley z 1986 roku

31 grudnia 2018 roku widzowie TVP Kultura będą mogli pożegnać rok w towarzystwie grupy Queen. Telewizja wyemituje wyjątkowy koncert z 1986 roku.

Freddie Mercury/Queen
foto: RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Nie każdy czuje się dobrze na wielkich imprezach sylwestrowych wśród nieznajomych. Z wiekiem coraz częściej wybieramy spędzanie ostatnich godzin starego roku w gronie najbliższej rodziny czy przyjaciół. Niestety fani rocka, którzy chcieliby włączyć tego dnia telewizor, rzadko mają tam czego szukać. Ani Sylwester z Dwójką ani z Polsatem nie uraczy nas rockowymi hitami. Jednak w 2018 roku na ratunek fanom gitarowego grania przychodzi TVP Kultura.

Queen na Wembley w TVP Kultura - o której?

Queen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w historii przechodzi drugą młodość za sprawą uwielbianego na całym świecie filmu "Bohemian Rhapsody", który bije rekordy popularności odkąd tylko pojawił się w kinach. Każdy kto chciałby spędzić Sylwestra z wyjątkowym koncertem Queen w tle, będzie miał taką możliwość. 31 grudnia 2018 roku o 22:30 TVP Kultura wyemituje koncert grupy nagrany na Stadionie Wembley w 1986 roku. "Queen at Wembley" jest określany jednym z najlepszych rockowych koncertów w historii.

Stacja przygotowała także inne muzyczne niespodzianki. 10 minut po północy rozpocznie się Nowy Rok z grupą Abba, a wytrwali imprezowicze po 1 w nocy będą mogli posłuchać muzyki elektronicznej w wykonaniu duńskiej grupy MØ.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Queen Freddie Mercury