28.09.2017 11:23

Syn Benningtona: Cały czas zastanawiam się, czy planował samobójstwo

15-letni Draven udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoim ostatnim spotkaniu z ojcem.

Syn Benningtona: Cały czas zastanawiam się, czy planował samobójstwo
foto: Photoshot / Reporter / East News; kadr z wideo

Choć od śmierci Chestera Benningtona minęło kilka miesięcy, to fani nadal są spragnieni wszelkich informacji, coverów Linkin Park, czy ciekawostek związanych z wokalistą. Dla muzycznego świata jest to ogromna strata, wielu artystów podzieliło się swoimi emocjami związanymi z dużą stratą na serwisach społecznościowych.

Również syn Benningtona, 15-letni Draven, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat ostatnich dni spędzonych z ojcem. Chłopak dotychczas udostępnił krótkie wideo z okazji National Suicide Prevention Week, w którym przestrzegł przed samobójczymi myślami.

Draven opowiedział zatem, jak jego ojciec zachowywał się podczas ich ostatniego spotkania:

"

Był bardzo dobry w ukrywaniu problemów. Widziałem go tydzień przed, nie powiedziałbym, że coś się zmieniło, myślałem, że wszystko jest ok. Było mi naprawdę ciężko, gdy to się wydarzyło, cały czas zastanawiam się, czy on to planował, bo widziałem go tydzień wcześniej. "

Można sobie tylko wyobrazić, jak nastolatek czuje się w momencie, gdy dzieli się swoimi przemyśleniami:

"

Chciałbym, żeby bardziej się otworzył, porozmawiał o tym. Czasami trochę o tym rozmawiał, ale dużo rzeczy ukrywał. Otwierał się, a potem zaczynał zmieniać swoją postawę. Zaczął dużo ćwiczyć, wydawał się być w świetnej formie i szczęśliwy, nie wyglądał na osobę z depresją. "

Chłopak przyznał, że woli sam uporać się ze swoją żałobą:

"

Mam wrażenie, że jest trudniej, gdy mama stara się pomóc mi uporać się z tym, bo wtedy źle się czuje i zaczyna płakać. Ty również zaczynasz się źle czuć, bo przez ciebie jest smutna. Wiem, że gdybym miał potrzebę rozmowy, gdybym czuł się przygnębiony, mógłbym się do niej zwrócić, jednak czasem łatwiej jest zrobić krok do tyłu. "

27 października 2017 odbędzie się koncert w Hollywood Bowl w Kalifornii zatytułowany „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington”. Na występie pojawią się oprócz muzyków Linkin Park m.in. muzycy Avenged Sevenfold, Korn, System of a Down, Blink-182, Bring Me The Horizon, Yellowcard, Machine Gun Kelly oraz Kiiara, z którą Linkin Park nagrał utwór „Heavy”.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Chester Bennington #Rock News