19.11.2018 15:41

Syn Chrisa Cornella wystąpił w najnowszym klipie zmarłego ojca

Niepublikowany wcześniej utwór Chrisa Cornella "When Bad Does Good" doczekał się teledysku, w którym wystąpił syn muzyka. Młody Cornell oprowadza widzów po zakątkach Seatlle.

Chris Cornell When Bad Does Good

Żona zmarłego 17 maja 2017 roku Chrisa Cornella udostępniła klip do niepublikowanego wcześniej utworu męża. Za reżyserię teledysku odpowiada znany ze współpracy z Stone Temple Pilots, Faith No More, Nirvaną czy Rise Against - Kevin Kerslake.

Syn Chrisa Cornella wystąpił w klipie "When Bad Does Good"

W teledysku wystąpił syn Cornella, Chris junior. Chłopak wcielił się w rolę roznosiciela gazet, którym jego ojciec faktycznie był w jego wieku. Młody Cornell jedzie rowerem przez Seattle, śladami muzyki Soundgarden i innych dzieł taty. Chris junior opowiedział, co oznacza dla niego udział w teledysku:

"

Ten klip pokazuje mojego ojca i sztukę, którą tworzył przez całe życie. Co znaczyła kiedyś i co oznacza teraz nie tylko dla mojej rodziny, ale dla wszystkich fanów i mieszkańców Seattle. "

Reżyser miał dokładną wizję klipu. Kerslake chciał pokazać widzom najważniejsze miejsca związane z twórczością Cornella takie jak np. historyczna wytwórnia Sub Pop:

"

Chciałem podkreślić talent do pisania tekstów Chrisa, który często schodził na dalszy plan, bo wszyscy chwalili go za głos i granie na gitarze. Zależało mi także na pokazaniu kontekstu jego twórczości poprzez krótką podróż przez ulice Seattle. "

Premiera płyty "Chris Cornell" 

"When Bad Does Good" pochodzi z najnowszej płyty Chrisa Cornella wydanej pośmiertnie, którą objęliśmy patronatem. Album miał swoją premierę 16 listopada 2018 roku i znajdują się na nim aż 64 utwory w tym 11 wcześniej niepublikowanych. Wydawnictwo ma upamiętniać dorobek Cornella jako wokalisty, ale też poety i świetnego tekściarza. Nad powstawaniem krążka czuwała żona Cornella, Vicky, produkcją zajął się Brendan O’Brien, zaś szatą graficzną wieloletni przyjaciel Jeff Ament

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Chris Cornell