07.11.2019 11:16

Syn Donalda Trumpa twierdzi, że jego ojciec nie jest rasistą, bo pozwalał mu bawić się z Michaelem Jacksonem

Syn Donalda Trumpa, Donald Trump Jr. w swojej najnowszej książce ujawnił, że ojciec pozwalał mu spędzać czas z Królem Popu.

Donald Trump Jr.
fot. JOHANNES EISELE/AFP/East News

O tym, że Donald Trump jest rasistą mówi się od dawna. Syn prezydenta Stanów Zjednoczonych w swojej najnowszej książce bronił ojca i opowiadał historie z dzieciństwa, które mają przemawiać na korzyść Trumpa. Okazuje się, że obecna głowa USA pozwalała mu spędzać czas z Michaelem Jacksonem.

Syn Donalda Trumpa twierdzi, że jego ojciec nie jest rasistą, bo pozwalał mu bawić się z Michaelem Jacksonem

Nie do końca wiadomo, jak ustosunkować się do tych opowieści. Wszystko dlatego, że w 2019 roku stacja HBO nakręciła dokument "Leaving Neverland", który opowiada o dwóch chłopcach, którzy ujawniają, że byli molestowani przez Michaela Jacksona. Okazuje się, że Król Popu zabierał dzieci na wakacje, zapraszał je swojej posiadłości i wykorzystywał. Okazuje się, że syn Donalda Trumpa często grywał z Jacksonem w gry wideo. Informacja ujrzała światło dzienne po opublikowaniu książki, w której syn prezydenta USA broni swojego ojca przed oskarżeniami o rasizm: 

"

Pewnego razu w pokoju Eryka mój ojciec zobaczył, jak Michael Jackson jest zaangażowany w "Żółwie Ninja", w które grał razem z nami. Powiedział mu, że może zabrać grę ze sobą. Moją grę! Do dzisiaj Eryk mówi, że to była jego gra, bo była w jego pokoju, ale ja dobrze wiem do kogo należały "Żółwie Ninja". Musiałem podjąć się letniej pracy, żeby zarobić na tę grę! I proszę, nagle pojawił się Michael Jackson, który mi to odbiera! "

Queen
Queen
Przeczytaj także Donald Trump wykorzystał "We Will Rock You" bez zgody Queen. Jakie będą tego konsekwencje?

W dalszej części książki "Triggered: How the Left Thrives on Hate and Wants to Silence Us" Donald Trump Jr. staje w obronie swojego ojca:

"

[...] Fakt, że mój ojciec wysyłał swoje dzieci na wakacje z czarnymi mężczyznami lub pozwalał swoim synom grać w gry wideo z Michaelem Jacksonem brzmi dziwnie, prawda? Jeśli jest rasistą, ciężko sobie z tym radzi. "

Trump Jr. zaznaczył również, że informacje o tym, że Michael Jackson wykorzystywał seksualnie dzieci była szokująca i była sporym zaskoczeniem. 

Zobacz także: Donald Trump udostępnił mema z grupą Nickelback

Tagi: Michael Jackson