24.04.2017 13:47

Syn Gary'ego Moore'a zagrał na gitarze ojca

Jack Moore postanowił uczcić pamięć swojego ojca wykonując na jego sprzęcie muzycznym utwór „Phoenix”. Czy syn jest równie utalentowany co Gary Moore?

Syn Gary'ego Moore'a zagrał na gitarze ojca
foto: kadr z wideo; face to face / Reporter / East News

Przygoda Gary'ego Moore'a z gitarą zaczęła się, gdy miał 8 lat. Zapewne będąc małym dzieciakiem nawet nie przypuszczał, że stanie się legendą gitary i zainspiruje wielu innych muzyków.

Dokładnie 4 kwietnia 2017 roku przypadłyby 65. urodziny Gary'ego Moore'a. Ta okrągła rocznica zainspirowała syna muzyka,  Jacka Moore'a do tego, żeby wykonać specjalnie dla ojca wyjątkowy utwór. Wraz z gitarzystą Dannym Youngiem stworzyli wideo poświęcone zmarłemu w 2011 roku artyście.

Panowie stworzyli utwór zatytułowany „Phoenix” i Jack postanowił wykonać ten utwór na instrumencie swojego ojca - turkusowej gitarze Gibson Firebird III. Young natomiast wybrał Gibson Les Paul z przystawkami Seymour Duncam Custom Sop Greenie, dzięki czemu brzmienie gitary przypomina Petera Greena.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten utwór:

Jedną z najsłynniejszych gitar Gary'ego Moore'a był '59 Gibson Les Paul. Muzyk nabył ją od gitarzysty Fleetwood Mac za kilkaset dolarów i teraz jest to jedna z najdroższych gitar na świecie. Jest to poniekąd spowodowane tym, że instrument charakteryzuje się ciekawym brzmieniem. Peter Green mówił, że przebiegunował magnes w pickupie, według innej wersji przetwornik został zamontowany odwrotnie w czasie naprawy, niektórzy też uważają, że gitara brzmi tak z powodu wady fabrycznej. Jej posiadaczem jest obecnie Kirk Hammett.

Ostatnio techniczny Graham Lilley ogłosił sprzedaż części sprzętu technicznego Moore'a, choć nie poznaliśmy dokładnej daty licytacji.

Jak oceniacie utwór syna Gary'ego Moore'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gary Moore