02.03.2020 14:39

Syn Grzegorza Ciechowskiego i reżyser filmu o jego ojcu bojkotują TVP

Reżyser filmu o Ciechowskim oraz syn artysty nie chcą współpracować z Telewizją Polską. Nie będą promować obrazu o artyście w TVP.

Grzegorz Ciechowski
foto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Na PolakPotrafi.pl pojawiła się zbiórka dotycząca filmu "Obywatel miłość". Obraz to opowieść o Grzegorzu Ciechowskim. Aby produkcja trafiła na DVD potrzeba środków, aktualnie fani muzyka zasilili konta twórców kwotą 15 tysięcy złotych. Pomysłodawcy zbiórki przygotowali dla darczyńców specjalne pliki z fragmentami filmu, które nie trafiły do produkcji, możliwość spotkania z twórcami, a także pamiątki takie jak wizytówki Ciechowskiego.

Bruno Ciechowski i Wojciech Skrobiszewski bojkotują TVP

To nie pierwsza zbiórka związana z legendarnym muzykiem. Jak donosi onet.pl, wcześniej w podobny sposób udało się zebrać pieniądze na wydanie albumu fotograficznego "Grzegorz Ciechowski - Andrzej Świetlik".

Molesta Ewenement
Molesta Ewenement
Przeczytaj także Powstaje film dokumentalny o Moleście. Zobaczcie zwiastun produkcji "Skandal. Ewenement Molesty"

Wiele ułatwiłoby twórcom "Obywatela miłość" wsparcie ze strony telewizji. Zainteresowanie produkcją wyraziła Telewizja Polska. Jednak zarówno Bruno Ciechowski - syn muzyka, jak i reżyser filmu - Wojciech Skrobiszewski - nie chcą promocji w TVP. Na propozycję stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego, Skrobiszewski odpisał krótko:

"

Nie ma takiej możliwości, żebyśmy weszli w relacje z TVP. "

Występu w TVP odmówił także Bruno Ciechowski. Na zaproszenie od stacji zareagował równie konkretną odmową: "Nie chodzę do TVP".

Zobacz też: Paweł Deląg z gwiazdą "Plotkary" w amerykańskim filmie "Enemy Lines". Zobaczcie zwiastun 

Tagi: Rock News