Syn Grzegorza Ciechowskiego wyda album ze zdjęciami ojca

Aleksandra Degórska
12.10.2016 11:27
Syn Grzegorza Ciechowskiego wyda album ze zdjęciami ojca Fot. Reporter / East News

Wiele fotografii Republiki, które wykonał Andrzej Świetlik nie ujrzało dotychczas światła dziennego. Ma to się zmienić z okazji okrągłej rocznicy odejścia lidera zespołu.

22 grudnia 2016 roku przypadnie 15. rocznica śmierci wokalisty Republiki - Grzegorza Ciechowskiego. Z tej okazji jego syn, Bruno, postanowił przygotować specjalne wydawnictwo. Mowa o albumie fotograficznym „Grzegorz Ciechowski – Andrzej Świetlik”.

Fotograf jest współzałożycielem grupy artystycznej Łódź Kaliska i miał przyjemność fotografować m.in. Czesława Niemena, Korę, Ryszarda Kapuścińskiego czy właśnie frontmana Republiki. Pracował on z Ciechowskim w latach 1988-2001, czego efektem jest kilkanaście sesji zdjęciowych. W książce znajdą się nie tylko fotografie Ciechowskiego, ale również całego zespołu.

Pomysł stworzenia tego albumu narodził się jeszcze kilka lat temu, jednak wcześniej żadne wydawnictwo nie zdecydowało się na wydanie książki. Syn muzyka wraz z Przemysławem Wałczukiem postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i zorganizować akcję crowdfundingową, by zebrać odpowiednie fundusze na ten cel.

Tak prawdopodobnie będzie wyglądać okładka tego wydawnictwa:

foto: polakpotrafi.pl Fot. foto: polakpotrafi.pl

W planach jest umieszczenie aż 120 zdjęć, z czego 80% z tych fotografii nie było wcześniej publikowanych. Łącznie będzie to ponad 160 stron czarno-białych portretów Ciechowskiego oraz Republiki.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten projekt:

Organizatorzy akcji zamierzali zebrać 29 000 złotych i na dzień 12 października 2016 roku 247 osób wpłaciło 39 302 złotych, a więc jak widać projekt spotkał się z dobrym przyjęciem wśród fanów. W związku z tym w planach jest zorganizowanie specjalnej wystawy ze zdjęciami Świetlika. Zbiórka potrwa jeszcze do 22 października 2016.

W zamian za wsparcie akcji oprócz albumu można otrzymać m.in. kolekcjonerską pocztówkę, płyty, kopie rękopisów czy limitowane kolekcjonerskie fotografie.

Jak oceniacie pomysł wydania albumu „Grzegorz Ciechowski – Andrzej Świetlik”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.