04.01.2018 15:47

Syn Slasha: Album „Chinese Democracy” Guns N’ Roses nikogo nie obchodzi

Zdaniem Londona Hudsona, płyta Gunsów nagrana bez udziału jego taty nie ma żadnego znaczenia dla fanów zespołu.

Syn Slasha: Album „Chinese Democracy” Guns N’ Roses nikogo nie obchodzi
foto: Wayne Drought / Splash News/EAST NEWS

Kiedy w 1996 Slash opuszczał szeregi Guns N’ Roses, wielu fanów zespołu straciło zainteresowanie dalszą jego działalnością. Genialny gitarzysta wydawał się wszak wprost niezbędny dla tej grupy. A jednak Gunsi pod dyktatorską władzą Axla Rose’a funkcjonowali dalej nieprzerwanie, choć przez 20 lat dorobili się tylko jednej płyty.

„Chinese Democracy”, który ukazał się w 2008 roku to jeden z najdłużej powstających albumów wszech czasów jego nagrywanie rozpoczęto w 1997. Jak na krążek o tak burzliwej historii wypadł przyzwoicie, chociaż oczywiście nie przekonał wielu miłośników klasycznego składu.

Kiedy w 2015 roku ogłoszono niewiarygodną wiadomość, że Slash wróci do składu Guns N’ Roses, fani zastanawiali się, czy na koncertach zespół będzie wykonywać utwory powstałe bez udziału kudłatego gitarzysty. Jak się okazało, Slash nie jest małostkową osobą i album „Chinese Democracy” uważa za integralną część dyskografii Gunsów, czego dowiódł, grając z zespołem na koncertach m.in. utwory „Catcher In The Rye” i „Sorry”, jak również numer tytułowy.

Mniej wyrozumiały dla płyty z 2008 roku jest za to 15-letni syn Slasha,  London Hudson. Jego zdaniem w dyskografii Guns N’ Roses ostatni album jest zupełnie nieistotny, a wszyscy fani chcą usłyszeć na koncertach tylko kawałki nagrane z jego tatą, o czym świadczą widoczne na widowni koszulki. W podcaście Appetite For Distortion mówił:

"

Nigdy tak naprawdę nie słyszałem „Chinese Democracy”, dopóki nie usłyszałem tej piosenki na żywo. Dopiero wtedy sprawdziłem ten kawałek. Tak naprawdę przez długi czas nie znałem tego albumu. 

Wiesz, widzi się ludzi tylko w koszulkach z okładkami płyt „Appetite For Destruction” i „Use Your Illusion”, a nie „Chinese Democracy”.

Jeśli pójdziesz na koncert Guns N’ Roses teraz, wciąż nie zobaczysz ludzi w koszulkach „Chinese Democracy”. "

Guns N’ Roses wystąpi 9 lipca 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ciekawe, czy w setliście znajdą się też utwory z „Chińskiej demokracji”? Podczas poprzedniego polskiego koncertu zespołu, 20 czerwca 2017 usłyszeliśmy piosenkę tytułową, „Better” i „This I Love”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Guns N Roses Slash