Pogoda
28.09.2015 15:35

System Of A Down zagrał koncert dla 80 fanów

Zespół niespodziewanie wystąpił w barze hotelowym w Rio de Janeiro przed niczego niespodziewającą się publicznością. 

System Of A Down zagrał koncert dla 80 fanów
foto: Simon Sarin/ East News

Krótki spontaniczny koncert odbył się 23 września w pięciogwiazdkowym hotelu Fasano, w którym najprawdopodobniej zatrzymali się muzycy. Ku zaskoczeniu wszystkich na scenie baru pojawili się perkusista John Dolmayan, basista Shavo Odadjian oraz gitarzysta Daron Malakian. Podczas tego wydarzenia zabrakło frontmana Serja Tankiana. To była rozgrzewka zespołu przed zaplanowanym na następny dzień koncertem w ramach festiwalu Rock in Rio, gdzie zagrali przed 80 000 tłumem.

Nagranie z improwizowanego występu w hotelu zostało opublikowane rano 24 września na Instagramie przez menedżera System Of A Down oraz Deftones - Davida „Beno” Benveniste, który towarzyszył zespołowi podczas Rock in Rio.

"

To, co wydarzyło się w Rio zatrząsło Rio! System Of A Down, Shavo Odadjian, John Dolmayan oraz Daron zorganizowali w barze w hotelu dla 80 szczęśliwych, przypadkowych osób coś, co zapamiętają na zawsze. Od 80 osób ostatniej nocy do 80 000 ludzi dzisiejszej nocy podczas Rock in Rio. "

Sprawdźcie, jakie piosenki mogli posłuchać wybrańcy w hotelu Fasano.

Setlista:

  1. Aerials
  2. Spiders
  3. Kill Rock 'n Roll
  4. Lost in Hollywood
  5. Lonely Day
  6. Toxicity

Również jeden z fanów umieścił krótkie nagranie z tego koncertu. Zobaczcie, jaka była reakcja publiczności na to niespodziewane show:

Zespół obecnie jest w minitrasie koncertowej Wake Up The Souls upamiętniającej ludobójstwo Ormian podczas I wojny światowej, które miało miejsce 100 lat temu. Grupa wystąpiła również po raz pierwszy w Armenii podczas memoriału poświęconego tej tragedii 23 kwietnia 2015 roku. Trasa zakończy się 6 października w Meksyku. Ostatnia płyta grupy, zatytułowana Hypnotize ukazała się 10 lat temu. Na początku tego roku Odadjian w jednym z wywiadów powiedział, że muzycy napisali parę utworów i jeszcze w tym roku powinni wejść do studia.  

Michal Prokopowicz
Tagi: Rock News System of a Down