20.12.2018 11:46

System of a Down ma gotowy materiał na nową płytę. "Album przebije wszystko, co do tej pory nagraliśmy"

Basista System of a Down zdradził w wywiadzie, że zespół zebrał materiał na kolejną płytę studyjną. Podkreślił, że album ma szansę przebić ich poprzednie wydawnictwa.

System of a Down
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Ostatni album System of a Down ukazał się 13 lat temu. Obok Toola, płyta ekipy Tankiana jest jednym z najbardziej oczekiwanych krążków metalowych na świecie. Rozmów o wielkim powrocie SOAD-u było już wiele. Perkusista grupy, John Dolmayan sceptycznie stwierdził, że nie wie, czy do kolejnej współpracy w studiu w ogóle dojdzie. Z kolei gitarzysta, Daron Malakian wyznał, że zespół ma sporo nowego materiału. Za to lider formacji, Serj Tankian przyznał, że brak płyty to zdecydowanie jego wina. Tym razem wywiadu o nowej płycie i dalszych losach System of a Down udzielił basista, Shavo Odadjian. 

System of a Down ma gotowy materiał na nową płytę

Nie jest tajemnicą, ze w SOAD przeżył spory kryzys. Każdy z członków zespołu miał inną wizję grania muzyki i kontynuowania kariery grupy. Żeby rozwiązać problem, Odadjian zaproponował zatrudnienie specjalisty, który pomoże im się dogadać. Muzyk udzielił ostatnio wywiadu dla Consequence of Sound, w którym opowiedział o aktualnych relacjach między członkami System of a Down i podkreślił, że są coraz lepsze. 

"

Nigdy nie wydarzyło się między nami nic tak strasznego, żebyśmy nie mogli o tym zapomnieć i wejść do studia, żeby znowu razem pracować. Kiedy zespołowe brudy ujrzały światło dzienne, media zaczęły przekręcać nasze słowa w wywiadach. Rozmawiałem z Daronem i mówił mi "Stary, nie powiedziałem nic takiego". Ale to już przeszłość.

Już z tym nie walczymy. Kiedy się spotykamy jesteśmy szczęśliwi i jest dobrze. To dziwne, że jeszcze nie nagraliśmy nowej płyty czy kawałka i że nie gramy regularnych tras koncertowych. "

Basista miał także do przekazania dobre wieści w kwestii nowej płyty System of a Down. Shavo twierdzi, że materiał jest już gotowy do wydania

"

Materiał, który mamy miażdży wszystko, co do tej pory nagraliśmy. I mówię to całkiem serio. Nie mogę się doczekać, żeby to wreszcie nagrać i wypuścić. To tylko kwestia czasu, ale chciałbym, żeby płyta ukazała się wcześniej niż później. Napisaliśmy wszystko razem, Daron przyniósł wiele pomysłów. Mamy o wiele więcej materiału,niż potrzeba na płytę. Już mówiłem Daronowi, że bardzo chcę nagrać tę płytę, stwierdził, że on też. Wszyscy tego chcemy.  "

Ostatni koncert System of a Down w Polsce odbył się w czerwcu 2017 roku. Zespół zagrał wówczas na Impact Festivalu obok Linkin Park. Chociaż muzycy występują razem rzadko, udzielają się w innych projektach. W kwietniu 2018 roku Daron Malakian udostępnił nowy utwór swojego projektu Scars On Broadway. Z kolei ostatni album Serja Tankiana miał swoją premierę w 2013 roku. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News System of a Down