16.05.2017 12:32

System of a Down zaśpiewany w stylu m.in. Lemmy'ego, Dickinsona i Hetfielda

Jak „B.Y.O.B.” brzmi w stylu Jonathana Davisa czy Eddiego Veddera? Odpowiedź na to pytanie zaserwowali pewni YouTuberzy.

System of a Down zaśpiewany w stylu m.in. Lemmy'ego, Dickinsona i Hetfielda
foto: kadr z wideo

Metalowcy lubią często coverować System of a Down - wystarczy wspomnieć o „Chop Suey!” zagranym w różnych stylach czy ten sam kawałek wykony przez Gruchacza. Nim doczekamy się nowego materiału od ormiańskich metalowców, którzy planują wydać następcę „Mezmerize” / „Hypnotize” w 2017 warto sięgnąć po ciekawe interpretacje utworów kapeli, a jest tego naprawdę sporo.

Jedną z nowszych interpretacji jest cover „B.Y.O.B.” wykonany przez Parasyche. Panowie postanowili odegrać kawałek w nietypowy sposób, bowiem wokalista udaje charakterystyczny styl śpiewu takich frontmanów, jak Dave Mustaine, Eddie Vedder, Bruce Dickinson czy Jonathan Davis.

Nie obyło się zatem bez charakterystycznego „Yeah!” Jamesa Hetfielda, wysokich nut Briana Johnsona czy chrypy Lemmy'ego. Również akompaniament był odpowiednio zmieniany w momencie, gdy wokalista zaczynał udawać kolejnego muzyka.

Człowiek orkiestra - muzyk rzeczywiście może pochwalić się wokalnymi zdolnościami, bo udawanie aż tylu osób to nie lada wyzwanie. YouTuber ma na swoim koncie również inny ciekawy muzyczny eksperyment - a gdyby Metallica i Megadeth zamieniły się wokalistami? Wokalista wykonał wówczas „Enter Sandman”, „Trust”, „Fade To Black” czy „In My Darkest Hour”.

Natomiast jeżeli chodzi o System of a Down to kapela pojawi się już wkrótce w Polsce w ramach Impact Festival 2017. Zespół zagra 17 czerwca 2017 w Tauron Arena Kraków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele System of a Down