11.08.2016 15:28

Szczegółowa biografia Black Sabbath ukaże się w październiku 2016

Jeśli chcecie uzupełnić luki w swojej wiedzy na temat zespołu to teraz będziecie mieli taką możliwość. Kiedy ukaże się wydawnictwo poświęcone brytyjskiej kapeli?

Szczegółowa biografia Black Sabbath ukaże się w październiku 2016
foto: East News

Choć Black Sabbath zapowiedział koniec swojej kariery, to nie oznacza, że fani o nim zapomną. Gwiazda Księcia Ciemności i jego towarzyszy będzie świecić wiecznie. Dlatego zapewne informacja o tym, że na sklepowych półkach pojawi się książka poświęcona formacji ucieszy niejednego wielbiciela zespołu.

The Complete History Of Black Sabbath: What Evil Lurks autorstwa dziennikarza i pisarza Joela McIvera ukaże się już 15 października 2016 roku. Postanowił on przedstawić historię formacji od momentu jej powstania, poprzez problemy Ozzy'ego z uzależnieniem, współpracę z Ronniem Jamesem Dio, licznymi zmianami w składzie zespołu, powrotem Osbourne'a do zespołu aż do ostatniej trasy w 2016 roku.

Książka zostanie opatrzona wstępem napisanym przez Robba Flynna, jak również pojawi się w niej drzewko genealogiczne kapeli. W biografii znajdzie się 200 zdjęć włącznie z fotografiami z pożegnalnej trasy koncertowej, jak również przedstawiającymi całą dyskografię formacji.

Zobaczcie, jak przedstawia się okładka tej książki:

foto: materiały prasowe

Autor biografii, Joel McIver, ma na swoim koncie bestseller Justice For All: The Truth About Metallica”, biografię Cannibal Corpse, jak również współtworzył on książkę o Davidzie Ellefsonie z Megadeth.

Tymczasem Black Sabbath kontynuuje pożegnalną trasę. Pierwszy koncert odbył się 20 stycznia 2016 roku w Omaha w Nebrasce. Powodem zakończenia działalności jest poniekąd stan zdrowia Iommiego. Natomiast z powodu zapalenia zatok Ozzy'ego Osbourne'a zespół był zmuszony odwołać koncert 30 stycznia 2016 w Edmonton w Kanadzie.

Pomimo wielu lat na karku zespół daje dobre koncerty i fani nie mają powodów do narzekania:

Jeśli natomiast chodzi o ciekawe biografie, to już jesienią pojawi się polskie tłumaczenie książki poświęconej liderowi Motorhead autorstwa Micka Walla czy album ze zdjęciami Pantery. Jak widać już niebawem można wzbogacić swoją domową biblioteczkę o ciekawe pomysły. 

Sprawicie sobie The Complete History Of Black Sabbath: What Evil Lurks”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Black Sabbath