03.07.2018 11:59

Szef Gibsona odpowiedział na zarzuty o niską jakość gitar: to fake newsy

Henry Juszkiewicz zacytował pewnego ważnego polityka, gdy odpowiadał na zarzuty o niską kontrolę jakości, która rzekomo stała się plagom w fabrykach Gibsona.

Gibson Gitary
foto: Dan Harr/Invision/AP/Fotolink

Niedługo może zakończyć się pewna epoka. Firma Gibson Brands Inc. jest na skraju bankructwa. Dług wynosi 375 milionów dolarów i musiał być spłacony do 23 czerwca 2018. Jeżeli do tego nie dojdzie Gibson będzie musiał zapłacić dodatkowe 145 milionów. Jeszcze w 2017 producent zapożyczył się na 130 milionów dolarów.

Na początku 2018 roku pojawiły się informacje, które mówiły o tym, że firma Gibson umiera. Legendarni twórcy gitar, którzy znani są ze współpracy z takimi gitarzystami jak Slash, Angus Young, Jimmy Page, Tony Iommi i Zakk Wylde, chcieli, aby ich marka była dla branży muzycznej tym, czym Nike jest dla lifestyle'u. Niestety, nic nie zapowiada, aby ta sztuka miała im się udać.

Szef Gibsona odpowiada na zarzuty

Powodów takiej sytuacji było wiele - złe zarządzanie inwestycjami firmy, zbyt duża konkurencja, czy przeciwstawianie się sprzedaży online. Pojawiły się również głosy, które twierdziły, że mocno obniżyła się kontrola jakości w fabrykach Gibsona. Na ten ostatni zarzut odpowiedział sam szef firmy, Henry Juszkiewicz, który w wywiadzie z portalem Music Radar powiedział, że są to „fake newsy”:

"

Cóż, aby zacytować niektórych polityków to powiedziałbym, że to „fake newsy”. Bardzo łatwo jest trollować w internecie, ale wy jako ludzie mediów powinniście wiedzieć, że jest wiele negatywnych osób i w większości przypadków, ta negatywność jest zbudowana na kłamstwie.

Nasza jakość dzisiaj jest lepsza, niż kiedykolwiek wcześniej, ale nie chcę powiedzieć, że jesteśmy perfekcyjni. Druga sprawa: nasza sprzedaż idzie do góry. Wyniki rosną mocniej, niż wyniki całej branży, więc to chyba dobry wyznacznik tego, że pewnie uszczęśliwiliśmy paru klientów. Więc jeżeli robilibyśmy za przeproszeniem syf, to chyba ludzie by nas nie kupowali. Zwłaszcza w takich cenach, które my sobie liczymy. "

Orville Gibson założył w 1902 roku przedsiębiorstwo The Gibson Mandolin-Guitar Mfg. Dzięki gitarze hiszpańskiej Gibson ES-150 w 1936 firma zanotowała pierwszy znaczący komercyjny sukces. Natomiast w 1952 pojawiła się najsłynniejsza gitara - legendarny Gibson Les Paul.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele