„Szkoła rocka” w 360 stopniach

Robert Skowronski
15.10.2015 11:25
„Szkoła rocka” w 360 stopniach Fot. kadr z wideo

Film Richarda Linklatera „Szkoła rocka” doczeka się broadway'owskiej adaptacji. Już można przekonać się o tym jak będzie wyglądał spektakl, dzięki zrealizowanemu w 360 stopniach klipowi z wykonaniem utworu „You're in the Band”.

Nominowany do Oscara, m.in. za „Boyhood”, twórca w 2003 roku stworzył swoją komedię/musical o bezrobotnym rockmanie, który podstępem obejmuje w szkole posadę nauczyciela muzyki. W tej roli pojawił się Jack Black, a obraz zebrał wiele nominacji do mniej lub bardziej prestiżowych nagród.

To co mogliśmy podziwiać na wielkim ekranie trafi teraz na teatralne deski. Pokazy przedpremierowe będą się odbywać na Broadwayu od 9 listopada 2015 roku. Jednak już teraz możemy się choć częściowo poczuć, jakbyśmy siedzieli na widowni i oglądali przedstawienie. To za sprawą zrealizowanego w 360 stopniach, interaktywnego wideo, w którym oglądamy całą klasę, gdzie dzieciaki grają rockowy kawałek. Wykorzystane pomieszczenie znajduje się w jednej z nowojorskich szkół.

Zarówno młodzi aktorzy, jak i odtwórca roli nauczyciela (Dewey Finn) starają się odzwierciedlić zachowania charakterystyczne dla swoich filmowych pierwowzorów. Zobaczcie sami:

Producent broadway'owskiej adaptacji, Andrew Lloyd Webber, tak mówi o klipie w 360 stopniach:

Jestem dumny, że „Szkoła rocka” nie jest tylko pierwszym musicalem, który robi taki krok w przyszłość, ale też z tego, że teledysk do „You're in the Band” jest pierwszym, w którym wykorzystano w ten sposób technikę 360 stopni. To może otworzyć wiele drzwi.

 Webber nie ma do końca racji, gdyż już zespoły Soulfly i Heaven Shall Burn zrobiły coś podobnego.

Po pokazach przedpremierowych spektakl ma oficjalnie trafić na teatralne deski 6 grudnia 2015 roku. Usłyszymy w nim 14 nowych kompozycji stworzonych przez Andrew Lloyda Webbera oraz wszystkie utwory znane z filmu Linklatera.

Czekacie na więcej rockowych spektakli? Aerosmith i David Bowie tworzą musical o SpongeBobie, z kolei Trent Reznor i David Fincher pracują nad teatralną wersją „Fight Clubu”.

Jak Wam się podoba „You're in the Band” w 360 stopniach?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.