15.10.2015 11:25

„Szkoła rocka” w 360 stopniach

Film Richarda Linklatera „Szkoła rocka” doczeka się broadway'owskiej adaptacji. Już można przekonać się o tym jak będzie wyglądał spektakl, dzięki zrealizowanemu w 360 stopniach klipowi z wykonaniem utworu „You're in the Band”.

„Szkoła rocka” w 360 stopniach
foto: kadr z wideo

Nominowany do Oscara, m.in. za „Boyhood”, twórca w 2003 roku stworzył swoją komedię/musical o bezrobotnym rockmanie, który podstępem obejmuje w szkole posadę nauczyciela muzyki. W tej roli pojawił się Jack Black, a obraz zebrał wiele nominacji do mniej lub bardziej prestiżowych nagród.

To co mogliśmy podziwiać na wielkim ekranie trafi teraz na teatralne deski. Pokazy przedpremierowe będą się odbywać na Broadwayu od 9 listopada 2015 roku. Jednak już teraz możemy się choć częściowo poczuć, jakbyśmy siedzieli na widowni i oglądali przedstawienie. To za sprawą zrealizowanego w 360 stopniach, interaktywnego wideo, w którym oglądamy całą klasę, gdzie dzieciaki grają rockowy kawałek. Wykorzystane pomieszczenie znajduje się w jednej z nowojorskich szkół.

Zarówno młodzi aktorzy, jak i odtwórca roli nauczyciela (Dewey Finn) starają się odzwierciedlić zachowania charakterystyczne dla swoich filmowych pierwowzorów. Zobaczcie sami:

Producent broadway'owskiej adaptacji, Andrew Lloyd Webber, tak mówi o klipie w 360 stopniach:

"

Jestem dumny, że „Szkoła rocka” nie jest tylko pierwszym musicalem, który robi taki krok w przyszłość, ale też z tego, że teledysk do „You're in the Band” jest pierwszym, w którym wykorzystano w ten sposób technikę 360 stopni. To może otworzyć wiele drzwi. "

 Webber nie ma do końca racji, gdyż już zespoły Soulfly i Heaven Shall Burn zrobiły coś podobnego.

Po pokazach przedpremierowych spektakl ma oficjalnie trafić na teatralne deski 6 grudnia 2015 roku. Usłyszymy w nim 14 nowych kompozycji stworzonych przez Andrew Lloyda Webbera oraz wszystkie utwory znane z filmu Linklatera.

Czekacie na więcej rockowych spektakli? Aerosmith i David Bowie tworzą musical o SpongeBobie, z kolei Trent Reznor i David Fincher pracują nad teatralną wersją „Fight Clubu”.

Jak Wam się podoba „You're in the Band” w 360 stopniach?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele