23.04.2019 15:03

Sztuczna inteligencja gra death metal na żywo. Streaming trwa 24 godziny na dobę

Od 24 marca 2019 roku na YouTubie trwa "występ" na żywo sztucznej inteligencji. Projekt Dadabots gra death metal nieprzerywanie przez całą dobę. 

Sztuczna Inteligencja
foto: pixabay.com/geralt

Najbardziej zatwardziali metalowcy obrażają się za używanie przez kapele automatów perkusyjnych czy wprowadzanie nowoczesnych elementów do tradycyjnych metalowych kompozycji. Ta grupa słuchaczy ekstremalnej muzyki nie będzie zadowolona z projektu kryjącego się pod nazwą Dadabots.

google doodle
google doodle
Przeczytaj także Pierwsze Google Doodle korzystające ze sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja gra death metal na żywo 

Naukowcom udało się nauczyć sztuczną inteligencję wykonywać jeden z najszybszych odmian metalu. 24 marca 2019 roku na portalu YouTube pojawił się streaming zatytułowany "RELENTLESS DOPPELGANGER". Po kliknięciu "play" czeka nas niekończąca się dawka death metalu wygenerowanego przez AI. Jak opisuje Engadget, projekt Dadabots wykorzystuje powtarzającą się sieć przekaźników do identyfikacji najczęściej powtarzających się w muzyce sekwencji, a następnie odtwarza je. 

Jeden z twórców, CK Carr wyznał, że to nie pierwsza próba stworzenia muzyki za pomocą sztucznej inteligencji, jednak zdecydowanie najbardziej udana.

"

Większość sieci, które udało nam się utworzyć, generowało g*wnianą muzykę. Papkę. Utwory się rozpadały. Ta jest wyjątkowa. "

Aby wytrenować sztuczną inteligencję i nauczyć ją grania death metalu, twórcy projektu wykorzystali dyskografię kanadyjskiej grupy Archspire.

Zobacz też: >>Naukowcy stworzyli internetowy wykrywacz kłamstw<<

Tagi: Duperele