07.07.2017 11:56

Sztuczna inteligencja „śpiewa” utwór Muse

Muse opublikował jedyny w swoim rodzaju teledysk. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji powstał klip złożony z fragmentów zamieszczonych w Internecie filmów, których bohaterowie „śpiewają” tekst piosenki zespołu. Wideo codziennie wygląda inaczej!

Sztuczna inteligencja „śpiewa” utwór Muse
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Niesamowity teledysk typu lyrics video powstał do nowego utworu Muse, „Dig Down”. Sztuczna inteligencja przeczesała setki godzin dostępnego w sieci materiału filmowego, aby odnaleźć wypowiedzi, w których występują poszczególne słowa piosenki. W ten sposób powstała biblioteka fragmentów, które AI dopasowuje do słów występujących w tekście, a następnie wyświetla w odpowiednim momencie utworu.

W ten sposób mamy wrażenie, że bohaterowie uwiecznieni na filmach „śpiewają” na tle muzyki brytyjskiej grupy. Każde słowo tekstu „wykonuje” inna postać. Wideo daje niepowtarzalną okazję, by ujrzeć na przykład Donalda Trumpa w roli wokalisty Muse. Co więcej, sztuczna inteligencja codziennie składa fragmenty filmów od nowa, więc jutro teledysk będzie wyglądał zupełnie inaczej. Można oglądać go na oficjalnej stronie zespołu.

muse dig down

Członkowie Muse wydają się mieć obsesję na punkcie nowych technologii. Ich poprzedni album, „Drones”, zainspirowany był wykorzystaniem dronów w walce z terroryzmem. Właściwy teledysk do nowego singla „Dig Down”, promującego zapowiadany ósmy album grupy, także utrzymany jest w mocno futurystycznym klimacie. Lider zespołu z Teignmouth, Matt Bellamy jest również znanym miłośnikiem teorii spiskowych. Przyznaje się do wiary w UFO i podejrzewa, że mógł być porwany przez kosmitów.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Muse