18.12.2018 14:36

Sztuczna inteligencja stworzyła piosenki na Święta. Jak brzmią te utwory?

Macie dosyć "Last Christmas"? Może świąteczne piosenki stworzone przez sztuczną inteligencję przypadną Wam do gustu.

Piosenki na Święta
foto: shutterstock.com

Czy Was też przeraża, jak szybko rozwija się technologia i że w przyszłości wszystko za nas będą robić roboty? Mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, bo jeszcze całkiem niedawno nie do pomyślenia było, żeby sztuczna inteligencja tworzyła muzykę. Co ciekawe tego typu muzyka trafia już do sprzedaży i brzmi całkiem znośnie.

Sztuczna inteligencja stworzyła świąteczne piosenki

Szwedzka firma Made by Al wpadła na pomysł, żeby wykorzystać sztuczną inteligencję do stworzenia świątecznej piosenki. Sieć neuronowa przeanalizowała wzorce w istniejących utworach świątecznych. W sumie do eksperymentu wykorzystano około stu świątecznych piosenek w formacie MIDI i na ich podstawie wygenerowała własne propozycje piosenek.

Posłuchajcie, jak prezentują się piosenki na Święta stworzone przez sztuczną inteligencję:

Naukowcy przyznali się, że mieli ograniczony czas na badania. Możliwe, że jeszcze dopracują swój projekt i stworzą piosenki bardziej przyjazne dla ucha. Mimo to eksperyment jest naprawdę ciekawy, bo pokazuje, że rzeczywiście w przyszłości artyści cierpiący na brak weny twórczej mogą zdecydować się na tego typu rozwiązanie technologiczne... ale zapewne w taki sposób nie powstanie hit na miarę nieśmiertelnego "Last Christmas".

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele