11.04.2017 13:24

Szukasz muzyka do zespołu? Powinieneś to robić właśnie tak

Jeśli kiedykolwiek stanęliście przed podobnym problemem, to ogłoszenie może być dla Was wzorem.

Szukasz muzyka do zespołu? Powinieneś to robić właśnie tak
foto: olx.pl

Każdy, kto grał kiedyś na jakimś instrumencie i marzył o karierze w zespole, mógł przeżywać podobne dylematy. Oczywiście zdarza się, że kapelę formują przyjaciele z podwórka czy szkoły i od razu mają gotowy skład. Częściej jednak za odpowiednimi współpracownikami trzeba się rozglądać nieco dalej...

I tutaj zaczynają się problemy. Można szukać pośród znajomych znajomych, na koncertach innych zespołów, ale też i dać klasyczne ogłoszenie. Choć właśnie odejście od tej klasyczności może paradoksalnie dać najlepsze efekty. Przecież kapela rockowa to nie korporacja, która będzie szukała pracowników wedle ściśle określonych reguł.

Dowodzi tego to ogłoszenie, które znaleźliśmy na popularnym polskim portalu. Niby nic takiego: grupa z kręgu melodyjnego black / death metalu szuka perkusisty. Normalna sprawa, o bębniarzy na ogół jest najtrudniej. Jednak forma, na jaką się zdecydowała, jest absolutnie mistrzowska.

Zobaczcie sami:

ogloszenie

Ogłoszenie nie należy do najdłuższych, ale przekazuje dokładnie wszystko to, co niezbędne, a jednocześnie prezentuje dodatkowy materiał, który może zainteresować potencjalnych kandydatów. Jaka jest więc droga do sukcesu przy szukaniu w taki sposób nowego muzyka?

Zwróćmy uwagę na oszczędność słów. Nie ma co się rozpisywać, że potrzebujemy kreatywnych osób, które dobrze pracują w zespole. W końcu o zespół nam właśnie chodzi, a i nie oszukujmy się: jedno z automatu wyklucza drugie. Osoby kreatywne nie współpracują najlepiej z innymi, bo wolą własne, oryginalne pomysły.

Zachowajmy poczucie humoru. W końcu jeśli mamy z kimś grać, musimy się też z nim dogadać na innych płaszczyznach: przy piwie, za kulisami, przebierając w groupies po koncercie. Jeśli kogoś od razu odrzuci forma naszego ogłoszenia, nie wmawiajmy sobie, że zabrnie to gdzieś dalej.

Skoro już przy humorze jesteśmy, każda okazja jest dobra do wrzucenia mema. A jak śmieszne obrazki z internetu, to wiadomo, że niezbędne nam są koty. Poprzeczkę macie zawieszoną wysoko, ale wierzymy w Was. W końcu memów z kotami jest pół internetu - może uda Wam się je dopasować do swojego ogłoszenia jeszcze lepiej. Jako źródło inspiracji polecamy 50 blackmetalowych myśli kotów.

Natomiast jeśli sami właśnie szukacie zespołu i gracie na perkusji - nie krępujcie i zgłoście się do tego ogłoszenia. Co prawda z treści można wywnioskować, że pozostali muzycy są kotami, nie zostało jednak zaznaczone, że kandydat nie może być człowiekiem. Wystarczy, by miał nieco większe ambicje niż... granie na weselach.

Zgłosicie się do ogłoszenia na perkusistę?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele