14.11.2016 15:05

T.Love pokazał klip ku pamięci Davida Bowiego

Ziggy Stardust nie przestaje inspirować. Tym razem kapela Muńka podjęła decyzję, by upamiętnić artystę w numerze „Warszawa Gdańska”.

T.Love pokazał klip ku pamięci Davida Bowiego
foto: kadr z wideo

Podczas odsłonięcia muralu Davida Bowiego w Warszawie, które miało miejsce w kwietniu 2016 roku wśród widzów znalazł się Muniek Staszczyk. Muzyk wyznał, że artysta, który zmarł 10 stycznia 2016 w wieku 69 lat, był dla niego ważną postacią i jeden z utworów na nadchodzącej płycie T.Love będzie dotyczyć właśnie Bowiego, który zatrzymał się w Warszawie na Dworcu Gdańskim w kwietniu 1976 roku w czasie postoju pociągu.

Wokalista dotrzymał słowa. Najnowszy krążek zatytułowany po prostu „T.Love” ukazał się 4 listopada 2016 roku i rzeczywiście zawiera kawałek „Warszawa Gdańska” poświęcony zmarłemu muzykowi. Numer został wybrany na drugi singiel promujący ten longplay.

Do kompozycji powstał teledysk w reżyserii Michała Brauma, który postanowił przemycić nawiązania do Bowiego, chociażby poprzez wizerunek głównego bohatera klipu. Sam zaś tekst dotyczy niepewnych czasów, w których przyszło żyć Europejczykom m.in. przez problem z uchodźcami. 

Pierwszym singlem z płyty stał się natomiast kawałek „Pielgrzym”, do którego również powstał klip. Kolejno zobaczyliśmy teledysk do numeru „Marsz”. Utwór nie został oficjalnym singlem, ale zespół postanowił stworzyć do niego teledysk, w którym przedstawiono kadry z czarnego marszu oraz manifestacji po katastrofie smoleńskiej.

T.Love przyznał, że najnowsze wydawnictwo zespołu jest ciętym komentarzem naszych czasów. Za produkcję „T.Love” odpowiedzialni są Maciej Majchrzak oraz Muniek Staszczyk, natomiast okładkę płyty stworzył Rosław Szaybo.

Co sądzicie o drugim singlu T.Love?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie T.Love