03.01.2018 12:34

T.Cover: „Gnijący świat” w wersji Mietalla Walusia

Jeden z ostatnich muzycznych prezentów urodzinowych dla T.Love złożył wokalista znany z Negatywu i Lenny Valentino.

T.Cover: „Gnijący świat” w wersji Mietalla Walusia
foto: kadr z wideo

Rok 2017 był wyjątkowym rokiem dla T.Love. Zespół celebrował jubileusz 35 lat działalności – zadebiutował w 1982 w Częstochowie.

Grupa postanowiła zaprosić swoich przyjaciół ze sceny muzycznej do wspólnego świętowania. W ramach akcji T.Cover znani wykonawcy prezentowali własne wersje utworów Muńka Staszczyka i spółki, często w aranżacji bardzo odległej od oryginału.

W projekcie wzięli udział między innymi Kasia Nosowska („King”), Dawid Podsiadło („Bóg”), Kamil Bednarek („Stokrotka”) i Łąki Łan (dwie wersje „I Love You”) i Acid Drinkers („Nie, nie, nie”), Sokół („Warszawa”) i Kult („Mecz”).

Jeden z ostatnich coverów w 2017 roku dostarczył Mietall Waluś. Lider zespołu Negatyw, znany też z alternatywnych zespołów Lenny Valentino i Penny Lane wybrał utwór „Gnijący świat”, pochodzący z albumu „I Hate Rock’n’Roll” z 2006 roku. Posłuchajcie, jak brzmi Mietall w repertuarze zespołu Muńka.

35. rok działalności T.Love był jego ostatnim. Wraz z 2018 rokiem, zgodnie z zapowiedziami, grupa zawiesiła działalność na czas nieokreślony. Jednocześnie T.Love przedłużył świętowanie jubileuszu i akcję T.Cover, która potrwa co najmniej do stycznia 2018. Możemy się zatem spodziewać następnych coverów.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News T.Love