28.11.2017 13:43

T.Cover: Sokół rapuje „Warszawę” T.Love

Do urodzinowej akcji T.Love włączyli się nie tylko rockmani. Muniek i spółka mają przyjaciół także w świecie hip-hopu.

T.Cover: Sokół rapuje „Warszawę” T.Love
foto: Damian KLAMKA/EAST NEWS, Agnieszka Sniezko/EAST NEWS

2017 to wyjątkowy rok dla T.Love. Zespół obchodzi jubileusz 35 lat działalności – zadebiutował w 1982 roku w Częstochowie. Muzycy świętują, zapraszając kolegów z branży muzycznej do projektu pod hasłem T.Cover.

W myśl tej akcji wykonawcy, którzy cenią dorobek T.Love i przyjaźnią się z jego muzykami, składają im muzyczny prezent w postaci własnej wersji wybranego utworu z ich repertuaru. Często nadają piosenkom Muńka Staszczyka typowe dla siebie brzmienie, przez co doskonale znane hity jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce zostają zmienione nie do poznania.

W akcji wzięli udział muzycy z najróżniejszych muzycznych bajek – między innymi Kasia Nosowska („King”), Dawid Podsiadło („Bóg”), Kamil Bednarek („Stokrotka”) i Łąki Łan (dwie wersje „I Love You”) i Acid Drinkers („Nie, nie, nie”). Nie mogło też zabraknąć prezentu dla T.Love ze strony społeczności hiphopowej.

Sokół, czyli Wojciech Sosnowski to jedna z największych gwiazd polskiego rapu. Zasłynął w grupach WWO i ZIP Skład, a masowa publiczność poznała go za sprawą niezapomnianego przeboju nagranego z Pono i Frankiem Kimono, „W aucie”. Artysta jest również prezesem słynnej wytwórni muzycznej i producenta odzieży, Prosto.

Sosnowski, rodowity warszawiak, zaprezentował oczywiście rapową wersję największego hitu T.Love, „Warszawy”. Jego cover zilustrował efektowny teledysk, przedstawiający ujęcia stolicy z drona. Posłuchajcie przeboju T.Love w wersji rap:

35. rok działalności T.Love może być jego ostatnim. Wraz z końcem 2017 roku, po wypełnieniu koncertowych zobowiązań, grupa zawiesi działalność na czas nieokreślony.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News T.Love